View Single Post
  #2049 (permalink)  
Vechi 24 nov 2010, 10:09:17
david's Avatar
david david este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Neata fetele....o zi linistita va doresc..nu pot sa cred ca e deja miercuri,maine si e vineri si gata sapt....si eu am treaba multa....pup toate feteleBuna Angy ,spor la treaba!
Anes bun banc...auzi te-am inteles si m-am bucurat ca mi-ai trimis ploaie,dar cu vantul acesta rece nu sunt de acord,nu vrei sa-l chemi la tine sau macar trimitel in alta parte....
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Vidia eu vreau doar un ceai...fructele le las la fete,eu am baut o cana jumate de suc de mar si-mi ajunge...azi nu tin zi de fructe....eu tinand postul nu vreau sa fac vreo boacana si asa mancarea mea e saraca in calorii ...mancarea mea pe ieri a fost :de dim.o cana suc de mar,la mine ceai 330 ml.ceai sist.nervos.,1 litru ceai de sunatoare,musli cu lapte de soia un bol micut...acasa 2 bucata de peste cu mujdei...si cam atat bineinteles apa .....azi de dimineata asa cum am spus o cana jumate suc de mar,la mine 330 ml.ceai sist. nervos.,un litru ceai sunatoare,o bucatica branza de soia,un sfert ardei rosu si o bucata conopida fiarta si presarata cu piper....acasa inca nu stiu ce pap.....poate fac o ciorbita de fasole verde de post.....
Cu cea mai mare placere ti-l dau

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
neata angela...iaca am aparut..am mult de treaba la job, nu am mai avut cand sa intru...am vazut mesajul tau pe privat...merci de grija

in rest...degeaba m-am batut cu pumnul in piept ca ce o sa fac eu...bla, bla, bla ca tot in stilul meu mananc..adica asa cam de/....mentinere...m-am mai luat si la intrecere pe aici cu fetele care au cam atatea kg cat am si eu......
In plus am mai mancat si noaptea o data deci o sa schimb si la semnatura acolo ca sa fie adevarata : ca din 21 oct am mai mancat doar odata noaptea...comparand cu ce era inainte e foooarte bine.....

dar, azi tin ziua de fructe, mi-am comandat si la catering fructe asa ca pana la 18.30 SIGUR tin fructe, sper sa reusesc si acasa
Aly am mancat si eu sweetie ieri...e super bun
Succes la ziua de fructe si bine ai venit Crina,cum a fost inventarul?

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
ieri am fost la dentist si mi-a pus plomba definitiva.Acum ca nu mai am nerv la premolarul asta nu simteam nimic cand facea cu freza aia nesuferita.....Am ramas cu problema cu retrasul gingiilor....ma mai duc sapt viitoare sa-mi puna niste ate printre dinti ...
In weekend am fost cu aia mica la spital( camera de garda) ca raceala a luat un alt aspect cu haraituri din plamani si ne-am speriat.Ce era acol...puhoi...70% tigani...se certau, copii plangeau, asistentele erau i delir, nervoase....
Oricum acum asta mica e mai bine
Sper sa rezolvi cu dantura

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Si eu tin zi de fructe .
Am fost la maternitate la colega mea.
i-am vazut ingerasul !!!!!!!!!!!!e un dulce . s-a nascut cu 3.6 kg si 52 cm.
este baietel - Tobias.
am facut si poze sa le arat si celorlalti colegi.
Sa fie sanatos,e un grasun!
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]