View Single Post
  #2055 (permalink)  
Vechi 30 ian 2011, 15:35:04
oanamagdalena's Avatar
oanamagdalena oanamagdalena este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
felicitari fetelor mele harnicute si cuminti care dau rezultate.
acum mi-e si rusine sa va spun ca eu am slabit 300g saptamana asta.
promit ca saptamana care vine sa ma straduiesc sa concep meniuri si mai organizate si sa fac sport, mai mult decat mersul pe jos si ridicatul de greutati de saptamana asta.
poate reusesc sa fac de 3 ori start walking.
mai am o saptamana de diversificare, apoi trec din nou pe faza de slabire.

Si daca sunt 300 g sau 100g sau oricat ar fi,atata vreme cat e cu minus la cantar e ok!!!Asa ca nu te mai necaji!
Citat:
Anterior postat de alice2you Vezi mesajul
Buna ziua fetelor!
Ce rezultate frumoase aveti toate la cantar! Felicitari!!!!!!!!!!
Eu mi-am propus sa fac luni dimineata cantarirea cand voi face si modificarile pentru concurs.
Sunt tentata sa urc si acum pe cantar dar din cate stiu eu cel mai corect este sa ma cantaresc dimineata dupa trezire.
Asteptam cu nerabdare si rezultatul tau dupa o saptamana de cumintenie!
Citat:
Anterior postat de Alesiana Vezi mesajul
" Neata, gasca mea.. de la care fug kg, yupiiii ce bine!!!
Felicitari Lidiuta, Magda, Laura, Floricica vesela, scuze daca am uitat pe cineva!
Ame, Dumnezeu s-o ierte pe batranica, imi amintesti de bunica mea....off...ai tu mare dreptate in ceea ce ai scris referitor la cei pe care-i pierdem. Sa-i fie tarana usoara si Dumnezeu sa aiba grija de sufletul ei!
Hai, ,, sa ma dau mare" am slabit si eu 1 kg sapt asta, desi sunt bolnava la pat de marti, miscare nu prea ca sunt varza...in viata mea nu am fost asa...Stiam, dar credeti-ma CA SANATATEA NU E NIMICCCCCCCC PE LUMEA ASTA, in veci nu ma mai plang de nimic , sanatate sa am.
Cristina Canada, te pusic!!!
Va pusic pe toate si va sustin, sa stiti!!
Felicitari si multa sanatate!!!
Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Fetele, gata si meniurile mele. Mi-am actualizat si greutatea, in caz ca maine nu mai am cand.
Asa ca sunt la zi cu concursul, la zi si cu sportul.
In afara de depunctarea pe care o voi avea din cauza ca m-am ingrasat, cred ca voi fi ok ca punctaj la restul categoriilor.
Vroiam sa va intreb daca apa e musai sa o punem in meniu ca eu nu o pun. Nu am stat sa imi monitorizez cat beau.
Fetele lui Monti, pe unde sunteti?
Cum stati cu rapotul?
Hai echipa!
Nu stiu daca eu am trecut zilnic apa,dar nu imi fac probleme pt.ca in general beau macar 1.5 l,daca nu 2 sau mai mult...
Citat:
Anterior postat de alice2you Vezi mesajul
Fetele mele, am o nelamurire: in regulament scrie ca pentru fiecare kg slabit pe echipa se acorda 2 puncte. Daca intr-o saptamana echipa slabeste 4,900 kg, cele 900 g cum se puncteaza?
Se reporteaza pentru totalul saptamanii urmatoare?
Am vazut ca te-a lamurit Floricica.
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
in alta ordine de idei, m-am urcat din nou pe cantar dupa ce am avut tranzit, si desi este dupa micul dejun si cafea, aveam 61.6 kg. acum oare sa modific din nou tickerul, care e oare greutatea reala? dimineata aveam 61.9
am mutat cantarul prin casa, ca sa ma asigur ca-mi arata la fel peste tot.
fug la un dus,
Pai inseamna ca asta e in final greutatea ta,asa ca modifica tickerul!Felicitari!!!
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
fetelor, noi pana acum avem 2.5 kg slabite, astfel:
magda 1kg
uca 0.3kg
lidiuta 0.6 kg
eu 0.6 kg

mai astept sa ne spuna Mihaela, Gabi (azra) si Alice rezultatele lor.
eu sunt foarte bucuroasa de rezultatele noastre, sunt convinsa ca suntem pe drumul cel bun, si ca impreuna ne putem sustine reciproc in acest demers.
le multumesc fetelor pentru ca sunt cuminti (desi am mai avut abateri pe ici pe colo in cadrul grupului, ca doar oameni suntem) sunt convinsa ca impreuna putem reusi sa ne disciplinam chiar mai mult si sa ne mobilizam.

Bravo,fetelor!!!
Citat:
Anterior postat de uca Vezi mesajul
eu am slabit cel mai putin,da recuperez eu saptamana viitoare.Acuma rusiiii sunt de vina
Nu mai fi necajita!!!Important e ca ai scazut la cantar!O sa vina si zile mai bune!!!