Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #2051 (permalink)  
Vechi 30 ian 2011, 14:39:46
alice2you's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 21 iul 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 38
Dieta: montignac personalizat
Date: 167cm, 65kg
Mesaje: 376
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
fetelor, noi pana acum avem 2.5 kg slabite, astfel:
magda 1kg
uca 0.3kg
lidiuta 0.6 kg
eu 0.6 kg

mai astept sa ne spuna Mihaela, Gabi (azra) si Alice rezultatele lor.
eu sunt foarte bucuroasa de rezultatele noastre, sunt convinsa ca suntem pe drumul cel bun, si ca impreuna ne putem sustine reciproc in acest demers.
le multumesc fetelor pentru ca sunt cuminti (desi am mai avut abateri pe ici pe colo in cadrul grupului, ca doar oameni suntem) sunt convinsa ca impreuna putem reusi sa ne disciplinam chiar mai mult si sa ne mobilizam.
Floricica eu vin cu rezultatele maine dimineata cand ma voi cantari (azi dimineata am omis si in plus mi-am stabilit ziua de cantarire lunea)!
alice2you, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2052 (permalink)  
Vechi 30 ian 2011, 14:43:28
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
fetelor, noi pana acum avem 2.5 kg slabite, astfel:
magda 1kg
uca 0.3kg
lidiuta 0.6 kg
eu 0.6 kg

mai astept sa ne spuna Mihaela, Gabi (azra) si Alice rezultatele lor.
eu sunt foarte bucuroasa de rezultatele noastre, sunt convinsa ca suntem pe drumul cel bun, si ca impreuna ne putem sustine reciproc in acest demers.
le multumesc fetelor pentru ca sunt cuminti (desi am mai avut abateri pe ici pe colo in cadrul grupului, ca doar oameni suntem) sunt convinsa ca impreuna putem reusi sa ne disciplinam chiar mai mult si sa ne mobilizam.

eu am avut de dimineata 64,5 kg, asa ca e onorabil, luand in consideratie ca ieri am cam exagerat cu placinta si coliva (e prea buna, asa ca nu refuz niciodata) Sa vedem maine cum se prezinta cantarul, ca de fapt luni ar fi ziua de cantarit. Nu voi exagera azi asa ca nu cred ca pot avea maine mult mai mult decat azi.
Citat:
Anterior postat de uca Vezi mesajul
eu am slabit cel mai putin,da recuperez eu saptamana viitoare.Acuma rusiiii sunt de vina
da, asta e, chestia e alternativa pentru toata lumea, cred ca si eu de aceea am avut o foame sporita de cateva zile
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
  #2053 (permalink)  
Vechi 30 ian 2011, 14:52:58
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Citat:
Anterior postat de uca Vezi mesajul
eu am slabit cel mai putin,da recuperez eu saptamana viitoare.Acuma rusiiii sunt de vina
uca, mult, putin, important este ca e cu minus, mai ales cand astepti rusii.
eu ar trebui sa-i astept pe weekendul viitor, si sincer ma astept chiar sa constat o usoara crestere, ca in fiecare luna.
deci nu iti face atatea probleme, noi suntem cu tine.
vor fi saptamani in care dintre noi nu vom da de loc jos.
ma gandesc aici mai ales la mine si la magda.
e normal sa mai dam zilele astea usor jos, mai ales ce am luat de sarbatori sau dupa ce am stagnat 3-4 luni, ca mine.
insa eu nu ma astept la minuni, si sunt fericita daca pana de Pasti ajung la 60 de kg.

Citat:
Anterior postat de alice2you Vezi mesajul
Floricica eu vin cu rezultatele maine dimineata cand ma voi cantari (azi dimineata am omis si in plus mi-am stabilit ziua de cantarire lunea)!
nu e nici o graba, faceam doar statistica, timp e pana marti inclusiv.
vroiam doar sa va incurajez cu rezultatele obtinute, sa stim ca indiferent de punctajul pe care il obtinem, rezultatele exista, deci munca noastra nu este in van.
ca sunt 2 sau 5 kg, important e ca sunt cu minus printr-un stil de alimentatie sanatos si aproape nerestrictiv.


o zi minunata!
  #2054 (permalink)  
Vechi 30 ian 2011, 15:12:43
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
...
recomanda mai putin branza proaspata sau gen urda, rocotta, deoarece contine mult mai mult zer decat celelalte sortimente, iar zerul este cel insulinogen, mai exact proteinele din zer, lactoza. plus ca zerul contine zahar....
urda nu are chiar atat de mult zer cat sa fie blamata cum ca ingrasa sau incetineste slabirea. Urda noastra de vaca este destul de uscata, si daca observam ca are foarte putine grasimi si glucide are si multe proteine. Mie mi se pare alimentul ideal pentru slabit... nu stiu ricotta adevarata cum e insa, dar urda mie mi-a facut bine la slabit.


Citat:
Anterior postat de Livia89 Vezi mesajul
pate vegetal avem voie?
Citat:
Anterior postat de Livia89 Vezi mesajul
of, atunci termin conserva asta si le spun alor mei sa nu mai cumpere tre sa ma apuc sa-mi fac singura, in casa, oricum ador ciupercile si soiaua, deci nu va fi o problema
sunt de acord cu Ame, pateul vegetal e nociv si pentru slabit si pentru sanatate, fiind foarte gras. Daca insa il faci in casa in mod conform este perfect

Citat:
Anterior postat de alice2you Vezi mesajul
As vrea sa clarific orice nelamurire cu privire la branzeturile si lactatele conforme (pentru ca in mintea mea sunt un pic cam neclare informatiile primite cu referire la ele). Mi-am propus sa fac un fel de lista cu specificatii clare pentru fiecare tip de lactat. Poate ma ajutati si pe mine (ma corectati, mai adaugati informatii). Cred ca o astfel de lista ar fi utila pentru noi toate (cel putin pentru incepatoare in Monti).
Lista mea este cam asa:
Laptele degresat - il consider glucidic din cauza zerului
-se consuma la mese glucidice
Laptele integral - este de evitat pentru ca acesta contine glucide, proteine si lipide
- se poate manca totusi in cazuri exceptionale la mesele protino-lipidice
Iaurtul degresat - este mult mai recomandat a se consuma dintre lactatele cu zer pentru ca este mai usor sa-i scurgem zerul si contine fermenti ce ajuta la digestie
- il consumam la mese glucidice
Iaurtul integral - se consuma la mesele proteino-lipidice
Branza proaspata degresata - se consuma la mese glucidice
Branza proaspata nedegresata - se consuma la mese proteino-lipidice

NOTA: Eu inteleg ca este recomandat consumul iaurtului si a branzei proaspete in detrimentul laptelui. Laptele este bine sa-l evitam pentru ca (ma gandesc eu) nu putem separa zerul din el cum putem face cu iaurtul sau branza proaspata.

Cascavalul: - este recomandat a fi consumat la mesele proteino-lipidice
- cantitatea recomandata (cel putin in slabire) ar fi de 50g la masa pentru ca totusi este gras
Branzeturile albe sunt de evitat pentru ca aceste contin zer.
Smantana - este recomandata la mesele proteino-lipidice
- putem folosi smantana dulce (indoita cu apa ca sa nu fie atat de grasa) ca inlocuitor al laptelui pentru ca aceasta nu contine zer
Lista intrebari:
Telemeaua in ce categorie o incadram? Dar branza feta? Branza tofu de soia este conforma (cred ca se incadreaza la proteine)?
Ce alte tipuri de branzeturi sunt conforme?
laptele trebuie evitat pentru ca are glucide si grasimi multe in acelasi timp, eu l-am cam scos de la suflet de cand am citit cartea lui Monti si am trecut cu totul pe iaurturi si branzeturi. Dar, ca si Ame, nu agreez produsele 100% degresate chiar daca se spune ca celelalte ar incetini slabirea.
Telemeaua are de multe ori prea mult zer si Montignac nu o recomanda, dar sunt sigura ca el nu cunostea branzeturile noastre maturate, cum e telemeaua de oaie de Sibiu si alte telemele maturate la care zerul nu cred ca mai are atatea zaharuri cat are la telemeaua proaspata.

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul


Gresit, lactatele degresate doar la mese glucidice!
Oricum, nu e f. sanatos sa mancam lactate degresate deoarece vitaminele pe care le contin sunt liposolubile, asta inseamna ca se absorb doar in prezenta grasimilor. Ori daca lactatele nu au grasimi, corpul nu beneficiaza de mai nimic din ele.
De aceea eu nu mananc decat lactate semidegresate si iaurt batur, inclusiv la mesele glucidice.
ATENTIE! Ceea ce fac eu e o abatere pe care mi-o insusesc din motive de sanatate.

Alta referrire, la cascaval si branzeturi f. bine scurse (gen parmigiano, emmental, etc) nu ai limita de cantitate. Eu am in meniu la Man cate 200 de grame la pranz, de 2 ori pe saptamana.
Asa ca fiecare mananca cat crede, nu e corect sa punem limita aici.

Branza feta, telemeaua se considera branzeturi proaspete. Dar daca le scurgi bine de zer sunt f. bune, cu toate ca dintre toate cascavalul ar fi cel mai in regula conform principiilor lui Monti.
Tofu din cate stiu e facut din soia, deci se poate consuma fara probleme.
Toate astea se mananca la mese proteino lipidice deoarece contin grasimi.
Iar ca branzeturi ar mai fi branza brie, branza cu mucegai, branza de capra si restul de sortimente frantuzesti pe care Monti le recomanda. Dar sunt f. scumpe asa ca....
Din pacate multe din principiile cartilor lui Montignac se refera la alimentele si posibilitatile din Franta, este normal sa nu putem sa tinem pasul cu retetele lui si sa nu putem aplica ad-litteram principiile.
Eu am imbratisat principiile si le-am personalizat astfel incat sa impac ceea ce gasesc la noi cu ideile principale ale dietei. Am avut rezultate si reveniri in timp si am inteles practic pe corpul meu cum sa folosesc dieta Montignac, insa de multe ori nu o aplic strict.
Sincer, decat o bucata de brie mie mi se pare mai buna pentru noi si corpul nostru o bucata de urda... cu marar
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
  #2055 (permalink)  
Vechi 30 ian 2011, 15:35:04
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
felicitari fetelor mele harnicute si cuminti care dau rezultate.
acum mi-e si rusine sa va spun ca eu am slabit 300g saptamana asta.
promit ca saptamana care vine sa ma straduiesc sa concep meniuri si mai organizate si sa fac sport, mai mult decat mersul pe jos si ridicatul de greutati de saptamana asta.
poate reusesc sa fac de 3 ori start walking.
mai am o saptamana de diversificare, apoi trec din nou pe faza de slabire.

Si daca sunt 300 g sau 100g sau oricat ar fi,atata vreme cat e cu minus la cantar e ok!!!Asa ca nu te mai necaji!
Citat:
Anterior postat de alice2you Vezi mesajul
Buna ziua fetelor!
Ce rezultate frumoase aveti toate la cantar! Felicitari!!!!!!!!!!
Eu mi-am propus sa fac luni dimineata cantarirea cand voi face si modificarile pentru concurs.
Sunt tentata sa urc si acum pe cantar dar din cate stiu eu cel mai corect este sa ma cantaresc dimineata dupa trezire.
Asteptam cu nerabdare si rezultatul tau dupa o saptamana de cumintenie!
Citat:
Anterior postat de Alesiana Vezi mesajul
" Neata, gasca mea.. de la care fug kg, yupiiii ce bine!!!
Felicitari Lidiuta, Magda, Laura, Floricica vesela, scuze daca am uitat pe cineva!
Ame, Dumnezeu s-o ierte pe batranica, imi amintesti de bunica mea....off...ai tu mare dreptate in ceea ce ai scris referitor la cei pe care-i pierdem. Sa-i fie tarana usoara si Dumnezeu sa aiba grija de sufletul ei!
Hai, ,, sa ma dau mare" am slabit si eu 1 kg sapt asta, desi sunt bolnava la pat de marti, miscare nu prea ca sunt varza...in viata mea nu am fost asa...Stiam, dar credeti-ma CA SANATATEA NU E NIMICCCCCCCC PE LUMEA ASTA, in veci nu ma mai plang de nimic , sanatate sa am.
Cristina Canada, te pusic!!!
Va pusic pe toate si va sustin, sa stiti!!
Felicitari si multa sanatate!!!
Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Fetele, gata si meniurile mele. Mi-am actualizat si greutatea, in caz ca maine nu mai am cand.
Asa ca sunt la zi cu concursul, la zi si cu sportul.
In afara de depunctarea pe care o voi avea din cauza ca m-am ingrasat, cred ca voi fi ok ca punctaj la restul categoriilor.
Vroiam sa va intreb daca apa e musai sa o punem in meniu ca eu nu o pun. Nu am stat sa imi monitorizez cat beau.
Fetele lui Monti, pe unde sunteti?
Cum stati cu rapotul?
Hai echipa!
Nu stiu daca eu am trecut zilnic apa,dar nu imi fac probleme pt.ca in general beau macar 1.5 l,daca nu 2 sau mai mult...
Citat:
Anterior postat de alice2you Vezi mesajul
Fetele mele, am o nelamurire: in regulament scrie ca pentru fiecare kg slabit pe echipa se acorda 2 puncte. Daca intr-o saptamana echipa slabeste 4,900 kg, cele 900 g cum se puncteaza?
Se reporteaza pentru totalul saptamanii urmatoare?
Am vazut ca te-a lamurit Floricica.
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
in alta ordine de idei, m-am urcat din nou pe cantar dupa ce am avut tranzit, si desi este dupa micul dejun si cafea, aveam 61.6 kg. acum oare sa modific din nou tickerul, care e oare greutatea reala? dimineata aveam 61.9
am mutat cantarul prin casa, ca sa ma asigur ca-mi arata la fel peste tot.
fug la un dus,
Pai inseamna ca asta e in final greutatea ta,asa ca modifica tickerul!Felicitari!!!
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
fetelor, noi pana acum avem 2.5 kg slabite, astfel:
magda 1kg
uca 0.3kg
lidiuta 0.6 kg
eu 0.6 kg

mai astept sa ne spuna Mihaela, Gabi (azra) si Alice rezultatele lor.
eu sunt foarte bucuroasa de rezultatele noastre, sunt convinsa ca suntem pe drumul cel bun, si ca impreuna ne putem sustine reciproc in acest demers.
le multumesc fetelor pentru ca sunt cuminti (desi am mai avut abateri pe ici pe colo in cadrul grupului, ca doar oameni suntem) sunt convinsa ca impreuna putem reusi sa ne disciplinam chiar mai mult si sa ne mobilizam.

Bravo,fetelor!!!
Citat:
Anterior postat de uca Vezi mesajul
eu am slabit cel mai putin,da recuperez eu saptamana viitoare.Acuma rusiiii sunt de vina
Nu mai fi necajita!!!Important e ca ai scazut la cantar!O sa vina si zile mai bune!!!
  #2056 (permalink)  
Vechi 30 ian 2011, 15:39:01
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Meniul pe azi:
  • 7.30- 1 cafea
  • 9.30- 1 iaurt semidegresat+ 11/2 baton Magda
  • 15.00-brocoli+ ficatei cu ghimbir si usturoi+fasole facaluita
  • 18.30-bors de fasole + ardei iute
Si inca un raport:Joy are deja 35 de voturi!!!

P.S.: 40 minute mers pe jos prin ger se pun?
Am pus la mers,la consum calorii :MERS NORDIC NORMAL!!!
Am gandit ca la Polul nord e rece,iar de mers am mers in ritm normal
Acum pe bune,dar nu stiam ce sa aleg!

Ultima dată editat de oanamagdalena; 30 ian 2011 at 15:48:17.
  #2057 (permalink)  
Vechi 30 ian 2011, 16:16:19
lidiuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Floricica,felicitari pt slabire,nu conteaza cat!Si eu astept saptamana viitoare rusii,daca voi reusi sa consolidez ce am castigat saptamana asta tot e ceva.
Alesiana,iubita(vorba lui Cami),sa ai grija de tine ,sanatate!Lasa ca scapi tu si de raceala!Profita de starea actuala ca sa te mai odihnesti,sa citesti ceva folositor.Felicitari pt kg pierdut!Abia astept sa te vizitez la jurnal,acum sunt prinsa cu concursul asta dar imi fac eu timp.Ai dreptate,cel mai mare dar e sanatatea,uneori nu stim s-o pretuim...
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #2058 (permalink)  
Vechi 30 ian 2011, 16:26:15
LoLy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 55
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Duminica placuta la toata lumea!
Felicitari pt rezultatele voastre frumoase!
  #2059 (permalink)  
Vechi 30 ian 2011, 16:58:20
Purple flower's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac personalizat faza 1
Date: 167cm, 61.6kg
Mesaje: 964
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Buna fetelor !
Ce mai faceti ? Se pare ca la noi in gasca sunt multe fete care au pierdut kg saptamana asta si vreau sa le felicit pe toate indiferent cat de mare sau mic este minusul ...
Eu acum am ajuns acasa , am fost plecata la film (Touristul cu Angelina Jolie si Jonny Deep) , foarte dragut filmul ....daca tot eram in mall am intrat un pic si prin magazine si mi-am achizitionat o pereche de jeansi scurti foarte misto pentru la vara ... pana acum nu mi-a placut niciodata cum imi statea in ei datorita picioarelor , dar acum la actualele kg eu zic ca imi sta putin mai bine decat inainte ...
In rest , ma relaxez, al meu iubi are treaba la PC asa ca mie imi ramane sa ma odihnesc , mai incolo sa imi fac parul , etc , ca de maine , o noua zi la munca
Am gasit la un stand in mall o carte a lui Monti despre vin si una despre ciocolata si efectele ei benefice, foarte misto carticica....ca urmare mi-am luat o ciocolata neagra de la Anidor cu 70% cacao cu coaja de portocale .... e un sortiment nou ....si da, stiu ca in mod normal ar trebui sa mancam simpla dar avand in vedere ca respecta si cantitatea minima de cacao e ok ....

Am vazut ca una din fete intreba despre pateul vegetal .... eu eram o mare fana a pateului vegetal inainte de aceasta dieta si mancam in fiecare dimineata impreuna cu paine neagra si iaurt degresat .... dupa adoptarea dietei am renuntat la pate vegetal pentru ca am inteles ca nu e ok , m-am mai documentat eu pe diferite forumuri de Montignace si unele fete spuneau ca marca "Inedit" are pateuri vegetale conforme ca n-au zahar si amidon .... acuma eu nu stiu ce sa zic, recunosc ca personal nu am mai mancat, m-am dezobisnuit de gustul lui si nu am stat sa verific eticheta prin supermarket ....pentru fetele care doresc la raionul de pateuri vegetale gasiti si aceasta marca (vedeti ca sunt mai scumpe decat majoritatea).....

Ame imi pare foarte rau de batranica ta, dar fiind vorba despre o varsta inaintata, era un lucru inevitabil asta este, moartea e o parte din viata noastra si nu avem ce sa-i facem ....sunt sigura ca te-ai purtat cat ai putut de frumos cu ea si nu are rost sa iti mai faci procese de constiinta, esti o super fata si m-as indoi ca te-ai putea purta urat cu cineva....

Va pup pe toate , sa aveti o duminica frumoasa !
__________________
Jurnalul meu
Purple flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2048 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1531 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1274 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2060 (permalink)  
Vechi 30 ian 2011, 17:40:32
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Fetelor,am facut si eu covrigii Cristinei,dar eu ca de obicei nu am avut rabdare sa ii las la dospit(nu stiu daca au stat 15 min) si am folosit faina integrala de ovaz in combinatie cu vreo 200 g de faina dr.Man,ca asta am avut...Ai mei nu au iesit asa de aratosi,dar maine o sa ii gust si o sa va zic daca au macar gust bun!

 

Informatii despre slabit
alimentatie, dieta montignac, michel montignac, montignac, regimul montignac, sanatos, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea VI Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3395 19 dec 2010 23:21:07
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea IV Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4700 17 sep 2010 22:25:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole