View Single Post
  #2058 (permalink)  
Vechi 15 nov 2011, 19:39:05
aussie_girl's Avatar
aussie_girl aussie_girl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul


Mona, bine ca speri tu, ca eu zau ca nu mai sper! Mi-am facut in trecut si tabele, excel-uri, scris pe frigider, pus mesaje motivationale pe oglinda, taiat zile pe calendar, toate trucurile astea mici care sa ma mentina motivata si... ciu-ciu. De mancat tot am mancat. Momentan nu exista nicio strategie sau plan, ci doar... viata de zi cu zi, traita sanatos. Mananc ok, dar nu ma mai rezum la 1000 de calorii ca simt ca innebunesc, cu un pumn mare de alune adun 300 doar, si la alunele mele crude nu renunt! Asa ca incerc marea cu degetul pe care scrie 1200 de calorii, ceva tot oi slabi, da-o incolo de treaba. Au cam aparut niste probleme de sanatate, dar nu ma duc nici impuscata la docor, doar dupa anul nou, ca nu am milioanele necesare sa le las acolo, ce-mi trebuie mie costandu-ma cel putin vreo 600 de lei. Mereu ma amuza cand se iau unii oamenii de altii pentru ca nu merg la doctor sau pentru ca nu fac ceva pentru ei, cand acel ceva este extrem de costisitor. In topul oamenilor pe care nu-i suport: snobii. Adesea aud si la televizor, dom'le de ce nu se ingrijesc femeile mai mult, de ce nu se duc sa-si faca teste peste teste, de ce nu se duc lenesele la sala, masaje si manichiuri? Poate pentru ca majoritatea lucreaza ore in sir pe salarii mizerabile, apoi se intorc acasa la copii/soti/sarcini infinite. Timpul si banii nu sunt o resursa pentru oricine, desi probabil asa pare. Sper ca la un moment dat sa fie si pentru mine, o viata traita mereu facand economie... nu-i o viata in adevaratul sens al cuvantului.

O zi frumoasa tuturor, daca mai intra cineva pe aici!
hehe ia uite cum vorbesti tu exact ca un "om mare!" (wise adica fata draga..)!! le zisesi bine zau ca da..
aaa, io zic ca da, esti un strop disorderata ca si inculpata de-altfel!! Mi-am luat niste carti mai nou...si studiez. Am ajuns la concluzia ca ce ai tu..si ce am eu (ca.., claramente avem "ceva") cade in categoria eating disorder. I'm soo serious!! Nu e binge..ci se cheama "compulsive overeating"..care e un pic diferit de chestiunea binge. AM sa citesc si am sa-ti scriu de acasa sfaturi care le gasesc in carticica. Eu sper sa ma ajute..si de c enu te-ar ajuta si pe tine?!? Plus..mergi la colega si lasa-te questionata, analizata..whatever vrea ea..(in fond ce mama ma-sii..poate iese ceva!!).

Hai ca revin mai pe seara si-ti spun din cartile respective. Ahh o alta se cheama "Food to beat the anxiety simptoms" ..ca spre exemplu..eu am mii de ganduri negre..care mai de care mai anxioase...deci..incerc a citi si in aia ce si cum ar fi mai indicat.

Apoi..am mai zis sa incerc (nu'sh de pot!!..da incerc) ca atunci cand ma pocneste sa cumpar o tampenie..care clar stiu ca nu e buna...sa ma uit la pret si banii aia sa ii pun in "borcanul pentru ..chiloti!!!!!!" mda..zdrang asa.."borcanul pentru chiloti".. pen'ca mai nou..din cele o suta si ceva de perechi..frumoase toate..nu mai pot imbraca nimic fara sa mi se reverse toate cele!!

deci, mai trec ..cu "puerilitati" din astea..ca deh..sunt in mood de chestii puerile..si tu ma asculti ca doar esti surioara mea mai mica..(cred ca ai putea sa-mi fii si fiica..!)
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].