View Single Post
  #2067 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 04:42:31
madiviv's Avatar
madiviv madiviv este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 aug 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 49
Dieta: Dukan
Date: 156cm, 52.3kg
Mesaje: 594
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 1)

Buna dimineata fetelor ....vad ca nu prea mai e nimeni pe aici...am tot intrat ieri sa vad cine e dar...slaba miscare...nu mai tine nimeni Dukan? Pacat....chiar e o dieta care functioneaza .....si functioneaza bine....
Elena pe unde esti? Si tu m-ai parasiit?
Azi sunt in a 12-a zi de mentinere din cele 70 necesare si suficiente
Ma simt ok si mananc conform cu dukan...nu prea pot depasi 1100 calorii ...mi se pare multa mancare.....le depasesc numai la masa festiva cand mananc ceva dulce....in rest ajung pe la 1000...asta e...o sa incerc sa mananc mai mult...azi e ziua unei colege deci nu stiu ce voi manca la pranz....maine e ziua altui coleg...masa de sarbatoare am mancat-o sambata cand am mancat cozonac...o sa pun azi poze cu cozonacul sa vadeti ca nu aveam cum sa nu ma ating de el

Laura sa sti ca merge sa faci "puricii" de care se vorvea la "40 ani" si cu tarate ...mi-am facut acum dimineata: cu putin lapte si putina apa....pe foc (80ml lapte si 40 apa la 18gr tarate ca am 2.5 linguri de tarate).....dupa ce s-au ingrosat....le-am luat de pe foc am pus putin indulcitor 1gr vanilie si 1gr fulgi de cocos si un praf de scortisoara...a iesit ca un gris ...foarte gustos....

Meniul nu-l stiu....eu imi iau la mine o portie de varza cu pui pentru la pranz in caz ca a mea colega nu face nimic...daca face o las la frigider pentru maine ...

O zi buna tuturor mai intru pe la voi si nu va lasati de dieta daca vreti intradevar sa slabiti....daca vreti sa va chinuiti numai o sa o tineti foarte mult timp
Stati departe de tentatii culinare
madiviv, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1507 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 990 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]