View Single Post
  #2073 (permalink)  
Vechi 18 feb 2012, 16:23:28
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Andra D Vezi mesajul
vin si eu cu informatii!

Marina draga, eu iti recomand cacao. Ciocolata neagra (dar e bogata in calorii, deci putina)
dar poti sa iti faci cacao.. o lingura plina de cacao cu lapte nu are multe calorii... fara zahar..eventual putin scortisoara
e super buna.. super sanatoasa..si ajuta la memorie..pt ca oxigeneaza creierul.. si astfel lucreaza mai eficient!
eu mi-am mai facut in sesiune..

si eu am auzit de memo plus..frate-meu a luat.. eu n-am luat niciodata nimic

eu, cand simt ca situatia ma depaseste.. fac pauze multe si imi fac invatatul mai interactiv. sunt genul de persoana care-si face biletele..ma ascult eu pe mine..asa.. iau un biletel la intamplare
imi propun sa invat in 2 ore pt care poate mi-ar trebui 3 ore.. si ca rasplata fac o baie cu spuma.. sau mananc ceva delicios.. si-atunci ma concentrez tare si reusesc numai pt rasplata

ma rog.. ideea e .. sa te folosesti de orice poti sa faci din invatat ceva normal si mai putin stresant.. conteaza mult si asta

Tu ce fel de cacao folosesti Andra? Una fara zahar, nu?

Eu nu prea am reusit sa fiu organizata in ceea ce priveste invatatul. Eu mereu am fost haotica, imi faceam planuri de care nu reuseam sa ma tin si ingrasam porcul in ajun. Mereu am zis ca daca nu ar fi existat ziua dinainte de examen, as fi fost plina de restante
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]