View Single Post
  #208 (permalink)  
Vechi 03 sep 2009, 12:20:30
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Smile Re: Le journal d'Anca

Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
Da, Adellla, cam asta ar fi cel mai indicat...sa merg o data la cineva sa imi faca niste controale serioase..am mai fost la doctor si am primit somnifere si calmante, dar nu le iau pt k ca ma simt tot somnoroasa toata ziua dupa asta...deci asta nu e o rezolvare

Am zis si eu...ei lasa k e schimbarea asta de la o tara la alta, totul e nou...dar deja sunt aici de aproape 2 ani si tot asa...m-am obisnuit intr-un fel cu chestia asta...insa cateodata ma secatiueste de puteri
Nuu .nici eu nu sunt de acord cu somniferele si calmantele ..plus ca fac dependenta ..esti prea tanara ..somnifere ia mamaia ...deci no way ..intreaba de remedii naturiste ..bai in apa calda cu arome relaxante ..un ceai caldutz inainte ...muzica ambientala ..e normal sa te simti obosita ..organismul se resimte cand te astepti mai putin ..doamne fereste sa se raspandeasca vre-un virus ca tu esti prima care-l iei ..macar ia niste vitamine
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]