View Single Post
  #208 (permalink)  
Vechi 17 sep 2011, 09:34:45
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

deci iubitele si scumpele mele, va asteapta Ioana cu drag la ea in jurnal cu sugestii si sfaturi, ca sa imi pun in aplicare planul de introducere a mai multor proteine...dimineata am lactate, deci nu pot introduce si proteine, la pranz am proteine, ar fi o solutie sa maresc "doza", seara imi place sa manc ceva usor, de obicei consum fructe sau fruct, la gustari am ciocolata amaruie sau fructe oleginoase sau fructe crude...trebuie facut ceva pt ca organismul meu a inceput sa stagneze si nici nu ma mira faptul, a devenit lenes din cauza meniului sarac...ooof, si trebuie sa fac cumva si cu sportul, tare mi-ar placea sa-l incep in mod profesionalist cat mai curand, adica sa merg la o sala ca acolo stiu ca m-as tine de el...sa vad cum pot rezolva cu banii...am inceput sa mai am o problema daca o pot numi asa, e comic intr-un fel...ma incep si citesc din jurnalele altor slabute, si asa ma prinde chestiile astea de tot citesc pana ma ustura ochii in loc sa fac si eu ceva sport in timpul ala...ok, deci asta e ideea, sa nu o puneti acum pe Ioana( acuma vorbesc la pers a 3-a, zici ca-s trilu-lilu...)sa "bage" in ea ca sparta la proteine, ca nu o sa poata, si dupa aceea unu la mana ma simt prost pt mine si psihicul meu ca mi frica sa nu ma ingras, dar de cealalta parte ma simt prost fata de voi ca veniti cu intentii bune, si eu tot Nu...hai sa gasim un echilibru, hai sa fim cu toate fericite
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]