View Single Post
  #2084 (permalink)  
Vechi 30 nov 2011, 17:53:48
Sand's Avatar
Sand Sand este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Sand - de la mare...la mic in 6 luni de neuitat. :)

Citat:
Anterior postat de Tina Vezi mesajul

Hm... daca te mentii dupa sarbatori eu zic ca e chiar bine de tot.
Bine pt sport! E bine sa faci mai mult (pana intr-o limita, stiu eu de ce spun asta)
reviste de psiho? Devin interesata! Multumesc!
Ah, nu am treaba la mentinere, la mine mai greu e cu slabitul da' acum sunt incantata ca vad ca scad, chiar daca foooarte incet. Nu-mi pasa insa.

Sport am facut mult zilele trecute, ieri doar 20 de minute. Azi am iar chef. Nu sar eu calul, cred ca cel mai mult am facut 80 de minute intr-o zi din doua bucati.

M-am abonat la Psychology Today si e foarte interesanta. Am pastrat toate numerele vechi, de fapt apare la doua luni revista. Sunt niste articole in ea chiar super-interesante. Studii, chestii noi...misto de tot.
Citat:
Anterior postat de vera37 Vezi mesajul

neatza sand! asa e, ma simt f bine si fizic si psihic.......si stii acum realizez ca ma cam izolasem de lume, dar acum sunt pe val
cuvintele tale, au fost cel mai frumos cadou, nici nu-mi mai trebuie altceva, dar ozzy cred ca nu te refuza cu osul
Buna,

Te inteleg perfect la faza cu izolarea de lume. Tin minte cand dupa tratementul de 6 luni....ajunsesem la 86.5 Kg. ...adica maximum atins de mine...am fost la un concert de muzica clasica cu sotul si m-a apucat plansul in sala la nu stiu ce pasaj mai emotionant. Si eu nu sunt genul se se exteriorizeze asa in public. M-am chinuit sa nu plang o gramada ca era penibil. In seara aia am venit acasa si am anuntat ca nu mai ies din casa pana nu slabesc. S-a enervat sotul meu si mi-a facut o morala sa-mi fie rusine. Asa ca prima chestie pe care am facut-o a fost sa ma inscriu la facultate, si a trebuit sa ma duc la scoala zilnic, pe jos, sa dau piept cu studentii americani si cu profii...doar asa ca sa ma scoata din pasa oribila in care intrasem. Auzi sa nu mai ies din casa...

Ma bucur mult ca esti bine ...iar Ozzy cred si eu ca nu m-ar fi refuzat...
.......
Azi am o zi mai cu teme de facut, tre' sa pun mana si sa fac si niste piept de pui la cuptor spre pranz, sa vorbesc si cu ai mei la telefon, sa fac si niste sport, sa dau cu aspiratorul in sufragerie, sa spal pe jos in bucatarie si daca apuc sa-mi fac si pedichiura (foooarte interesant detaliu!). Aici e cald, in jur de 25 de grade C, duminica au fost 30...asa ca daca umblu numai in sandale...nu pot sa ma prezint cu copitele in halul asta.

Zile placute tuturor si .