View Single Post
  #2092 (permalink)  
Vechi 23 mar 2012, 13:20:50
myha's Avatar
myha myha este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 nov 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa si sport
Date: 170cm, 66.8kg
Mesaje: 2.605
Aprecieri acordate: 5.736
Am fost apreciat(a) de 4.067 ori in 1.239 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Buna fetele, am revenit
Pana la urma mi-am facut separat salata, ca sa nu mai fiu tentata sa mananc prea multi cartofi, am pus un cartof de 200 de grame, salata verde, ridichi, rosii chery, castraveti, ceapa verde si masline, o minunatie de culori iar de gust nu mai vorbesc, super bun
Eu nu tin dieta Monti, asa ca nu am exclus total cartofii din alimentatie, eu consider ca mai bine manaci din toate, dar in cantitati rezonabile decat sa nu mananci deloc iar cand " scapi" in cava interzis sa nu te mai poti opri.Important este sa nu consumi carbo seara. Ati vazut si voi ca am avut rezultate, chiar daca la pranz obisnuiesc adesea sa mananc ciorba cu de toate in ea, inclusiv cartofi, vezi dr, M. Bilic. Offf, ce buna sunt la teorie!!!!
Pentru seara o sa fac tocanita de legume si soia ( mi-a dat idee Angi) cu salata de varza.
__________________
myha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2066 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1549 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]