View Single Post
  #21 (permalink)  
Vechi 08 apr 2010, 21:33:41
viktoria's Avatar
viktoria viktoria este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2010
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Dieta Monti + sport
Date: 165cm, 56.7kg
Mesaje: 387
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Mancatul pe fond emotional

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Viktoria, daca vrei iti pot spune niste solutii care pe mine m-au ajutat sa scap de rontait si chiar de mancatul in exces.
1. M-am apucat de croitorit faceam din blugi vechi diverse sacose, gentute, rochite. Imi ocupa mult timp si era foarte distractiv, uitam cu totul de mancare.
Daca nu stii sau nu vrei sa cosi, poti sa incepi altceva... sa ingrijesti flori, faci treaba prin gradina, pictezi, scrii poezii sau incepi sa scrii un roman. Ceva foarte creativ care sa te captiveze.
2. Munceam foarte mult si eram mereu obosita, voiam doar sa dorm.
3. Imi cantaream mancarea si mancam doar cat imi puneam in farfurie. Poti sa folosesti farfurii mai mici si le umpli cu varf o sa ti se para ca ai mancat un munte.
4. Imi stabileam gustari intre cele 3 mese principale. Mancam doar gustarea respectiva si nu imi mai era asa de foame la pranz si seara.
5. M-am indragostit imi era mintea doar la el sau la urmatoarea intalnire, la cum ma pregatesc.

Daca imi mai amintesc iti spun
Multumesc mult pentru sfaturi . Sustinerea ta inseamna mult pentru mine.
viktoria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1753 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1236 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat