View Single Post
  #21 (permalink)  
Vechi 09 nov 2010, 18:20:39
Sand's Avatar
Sand Sand este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Jurnal micutza1 - O femeie poate reusi orice isi propune!

Citat:
Anterior postat de micutza1 Vezi mesajul
SAND : Argumentele mele ca femeia este cea mai puternica fiinta de pe pamant sunt simple : fara noi nu s-ar continua specia omeneasca .. pt ca din cate stiu barbatii nu nasc ! Deci depinde de noi continuitatea ! 2 - Dca o femeie isi pune in cap ceva nu exista nimic care sa o impiedice sa o obtina! 3 - femeile au avantajul de a avea diverse ''arme'' in posesia lor pentru a obtina ce vor - pe cand barbatii au doar una si nici pe ai nu o folosesc cum trebuie . Si .. mai e si acel argument : barbatii se spune k sunt sexul tare si noi sexul slab - de fapt este invers .. pentru ca tot la noi se rezuma totul . Ar fi multe multe altele de spus ... dar ma opresc aici mai bine ..
Si eu vin hopa tzopa si scriu asa:

1. Fara barbati femeile nu ar avea cum sa ramana insarcinate (decat daca le cheama pe toate Fecioara Maria);
2. Si eu mi-am pus in cap sa ma fac balerina la 41 de ani si sa dansez la Opera Metrolopitana din New York dar oricat m-as da cu fundul da pamant nu o sa-mi iasa figura in veci. Deci chestia cu nu exista nimic care sa impiedice un gand din asta - moare.
3.Armele de care zici si presupun ca te gandesti la nuri, se duc in timp si ramai fara. Plus ca nurii nu-i misca pe toti la fel, frumusetea e in ochii privitorului. S-ar putea sa dai peste "barbatul de roca" pe care nu-l misca fatzaielile unor nuri sprintzari ca e in amor cu alti nuri si mai sprintzari acasa la el, in barlogul lui cel caldut.

Aia cu sexul tare si sexul slab...lasa sa spuna barbatii (aia care spun asta) ce-or vrea. Cumva trebuie sa domine o femeie pe care o iubesc, protejeaza etc. Ca asa e lumea, barbatii cu ghioaga apara nevasta si copilul, se duc la vanat, se lupta in razboaie etc ca sa apere femeile si copiii (si batranii, in fine). Femeile sunt sexul tare in familie ca ele cresc copiii, ele fac mancare, ele se ocupa de batrani, sitot ele cresc florile care incanta toate sexele la ochi. Nu o sa le cresca barbatul cu ghioaga cand vine de la vanat cu bizonul in carca.

Se zice de barbati ca sunt sexul tare si pentru ca de regula (ca exista si exceptii) sunt condusi mai mult de rational si mai putin de emotional. La femei e invers. Zic in general. Dupa parerea mea fiecare cu sharmul lui. Asta e tot. Ce vrei, asa a facut Dumnezeu...

Parerea mea.

Succese!