Subiect: Jurnal Banana
View Single Post
  #21 (permalink)  
Vechi 30 ian 2011, 19:01:52
amy0404's Avatar
amy0404 amy0404 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 41
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 2.110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Banana

Citat:
Anterior postat de coolbanana Vezi mesajul
heyy

snt din ce in ce mai trista, ptr m-am ingrasat mult ( am 61 kg) si nu am avut atatea in viata mea!!! gata, am spus ca nu mai pot, ma simnt ca o balena.

va rog mult de tot sa imi spuneti voi ce ati facut / faceti ca sa salbiti???

de maine incep (din nou ) sa scriu aici, si nu o sa mananc dulciuri 2 saptamani, sau chiar 1 luna.
Hey!

In primul rand nu trebuie sa disperi. Poate ti se pare ca esti o balenutza, dar da-mi voie sa cred altceva. Eu daca as fi in locul tau nu as vrea sa mai slabesc. Gandeste-te ca esti in crestere, mai bine te mentii...faci muschiuletzi...
Nu te mai concentra atat de mult pe slabit, atunci poti sa cedezi cel mai usor. Incearca sa adopti un stil de viata sanatos. Scrie ce mananci si cand mananci. Am vazut ca faci mult sport, asta e bine, numai sa nu exagerezi.
Te astept de maine la raport si, hai, fruntea sus!
__________________

amy0404, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1945 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1428 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1171 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]