View Single Post
  #21 (permalink)  
Vechi 20 apr 2011, 00:00:18
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Rezultate Concurs (24.01-18.04) - Slabute de Pasti!

Citat:
ps: pe fiecare dintre slabutele-participante le asteapta un premiu pe adresa de e-mail specificata la inregistrarea pe Slabute.
Voi anunta ora exacta la care se va face trimiterea.
ma simt ca atunci cand sunt servita cu o bomboana de ciocolata delicioasa este o incurajare placuta, multumesc.

Concursul m-a invatat multe, dar am cam redus motoarele pe ultima suta...

  • Ce am invatat: reactia organismului la un anumit numar de calorii, am constatat ca la 1300 chitai de foame si abia de la 1500 in sus viata merita traita . Plus ca dupa abateri totul poate reveni la normal daca in general stilul de viata e sanatos.
De asemenea am constientizat mai bine impactul sportului pentru corpul meu - nu e prima data, dar un upgrade de memorie era foarte necesar.
  • Ce mi-a placut: senzatia de apartenenta la ceva constructiv, care m-au ajutat cel putin in primele doua luni de concurs, pana cand anumite evenimente (botezuri, aniversari, stres la servici) mi-au cam distras atentia. Si chiar si asa, concursul m-a ajutat sa nu zic "nu conteaza inca o abatere in plus" si sa limitez proportiile abaterilor.
  • Ce nu mi-a placut: m-au demobilizat putin abandonurile, dar asta-i viata sa nu uit... a fost super lung, un adevarat tur de forta, le admir pe cele care au dus concursul exemplar atata vreme...

Multumesc pentru ca fara acest concurs nu as fi ajuns la 63 de kg si 104 cm in partile dorsale conteaza atat de mult pentru mine sa ma redescopar in oglinda altfel decat in ultimii 15 ani, am intinerit fizic si psihic. In plus mi s-a pus in vedere de catre No.1 in viata mea sa nu mai slabesc... dar eu ma simt grozav cu prima ocazie fac o poza frumoasa si mi-o pun in album.
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat