View Single Post
  #210 (permalink)  
Vechi 16 mar 2010, 12:06:10
diana75's Avatar
diana75 diana75 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 11 mar 2010
Locaţie: Hamburg, Germania
Vârsta: 48
Date: 160cm, 67kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Adunarea biciclistelor de casa ;))

buna..la toate slabutzele! sa stiti ca de cand v-am descoperit am renuntat si eu la cuierul-bicicleta din dormitor...statea acolo de vreo jumatate de an...si doar in prima saptamana a fost folosit..in scopul pt care a fost creat!!!..dar de vreo saptamana...in fiecare seara incerc sa fac macar 10 km...bineinteles infasurata in folie si cremuita bine anticelulitic...sper sa dea rezultate..Cert este ca dupa ce ma chinui pe bicicleta..nu prea imi vine sa mai mananc dupa..ca mi-e mila de efortul depus..HYHY..deci un pas inainte...sper sa reusesc sa mai merg si pe la un bazin de inot macar de 2 ori pe sapt...Si la voi inceputul a fost asa greu?? ...ca mie tot imi vine sa renunt..si ma indrept spre frigider...si apoi inapoi..la bicicleta...grea pendularea asta!!! cred ca mi pun pe frigider o lista cu ce am voie ...sa ma trezeasca la relitate..si o poza gen " acum " si una de acum 4 ani...sa vad DIFERENTA!!! Va doresc succes si multa vointa!!
diana75, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1750 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 717 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat