Subiect: Jurnal Olguta!
View Single Post
  #212 (permalink)  
Vechi 10 mar 2010, 21:24:50
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal Olguta!

Citat:
Anterior postat de Olguta4ever Vezi mesajul
Buna fetelor, ce faceti? Eu am luptat cu gripa o saptamina si evident dieta mea sa dus pe vint... ba o zi de nastere, ba 8 Martie, si mereu cite ceva la mijloc, de fapt problema e in mine, si in faptul ca sunt o gurmanda si renuntarea la mincare ma face foarte nefericita... in zilele in care sunt la regim imi pare ca trec ca anii, si de aceea renunt asa usor, ma uit in oglinda si ma ingrozesc, dar mai tare ma ingrozesc de la gindul ca ai mei fac delicii, iar eu trebuie sa ma abtin, sotul zilele astea imi spune: "tu chiar crezi ca vei slabi vre-o data??" vorbele lui m-au durut mult si el nu este unicul care-mi spune asta si imi pare atit de rau ca nu am vointa sa le demonstrez ca pot, am ajuns si eu sa cred ca nu pot, ca nu are sens sa ma chinui atit!!!
Uite de ce nu intri si tu aici in concurs Olguta http://forum.slabute.ro/concursuri/l...iuri-2977.html
Este un concurs foarte interesant si tine multe de ambitia noastra.
Eu am crezut ca nici macar 2 zile nu pot trai fara dulciuri,., Sunt o mare fana a napolitanelor, clatilelor cu finetti etc. Ador dulciurile.. Dar cu ajutorul unei minuni am rezistat..
Azi este a 7 zi Am avut enorm de mule piedici si ispite: ziua de nastere a unui coleg,a adus la scoala prajituri ,sucuri acidulate.(prajiturica am dus-o la buna si sucul i l-am dat colegei mele de banca) cand am ajuns acas pe masa erau alte prajituri
+ inainte cu 2 zilce cred,a luat iuby 2 bungi mari de napolitane(preferatele mele) si era sa cedez, imi era gandul numa la ele,parca eram topita dupa ele.. Acolo recunosc ca prin minune am reusit. Datorita iubitului + ca am ciocolata in casa
Vreau sa vad cam cat as rezista..
Incearca si tu.. Sau macar sa ti 6 zile iar 1 zi sa te resfeti cu putin...


E super-mega-ultra greu sa tinem cure de slabit sau sa eliminam unele mancaruri,,delicioase'' cu care suntem invatate o viata in treaga,dar nu imposibil...
Noi trebuie sa invinge. Toate avem momente cand cedam dar trebuie sa o luam de la capat..
Pff cred ca te-am plictisit

Ce ai m-ai facut? Sper ca acum te simti mai bine
O seara placuta iti doresc...
Pupici
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]