View Single Post
  #212 (permalink)  
Vechi 09 iun 2010, 17:59:05
Iadyra's Avatar
Iadyra Iadyra este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: personalizata
Date: 176cm, 85.3kg
Mesaje: 13
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg

Uff. Salutare! Sunt noua pe aici. Nici nu stiu cu ce sa incep... Am gasit site-ul cautand evident ceva pt exercitii si etc. Ce sa spun? Vreau sa slabesc (se pare ca nu sunt singura). Am avut un mare soc zilele trecute (mai precis luni) cand dupa c m-am hotarat eu sa incep regim m-am hotarat sa imi cumpar si un cantar. Proasta alegere (sau buna ca sunt motivata). Cand am vazut cat indica am simtit ca pic... M-am ingrasat dupa ce alergam de nebuna tot Herastraul de vreo 2 sapt (de 3 ori/sapt). De fapt acum m-am cantarit. Mi-e groaza sa ma gandesc cat aveam cand am inceput sa alerg. In mod normal ma simteam mai grea mai mare mai uriasa. Nu si acum. Probabil ca m-am lasat de fumat si asta mi-a dat mai multa energie (si mult mai multe kg s pare). Greseala a fost a mea. Dupa ce m-am lasat de fumat (dupa ce eram cat China) am zis domne nu renunt eu si la suc (Desi nu ma omoram cand fumam dupa asa cv). Am inceput sa mananc mai dulce nu f mult, dar s pare ca indeajuns plus, cea mai mare greseala a mea, mancam si seara orice ora... M-am ingrasat asa vreo 7 kg (in loc sa l slabesc sa arat si eu a om normal nu asa). Buuun. Dupa cum spuneam de 3 zile mananc mult mai controlat. Nici o masa dupa ora 18, nimik in afara de apa plata iar knd am pofta de suc intr-un litru de apa pun zeama a doua lamai si gata sucul si o sg cafea p zi (d la 3 inainte). Continui sa alerg si am adaugat la asta un program de exercitii in casa. Stau destul de departe de o sala din acest motiv fac acasa tot. Alerg noaptea p la 10-11 (sa nu s ia lumea d mn si etc desi nici asa nu prea scap). In rest c sa spun. Abia astept ziua de vineri sa ma cantaresc sa avd c am reusit. Momentan scriu tot c mananc intr-un carnetel. E o combinatie dintre ce mi-a dat un nutritionist acum cativa ani cand am ajuns de la 98 la 85 si am ramas acolo kiar mai jos cativa ani (kiar nu mai stiu cati). Acum mi s-a pus pata. Nu vreau sa ajung din nou acolo si stiu ca doar prin regim nu pot slabi prea mult. D-asta am inclus si un program de miscare. Initial vroiam doar program de miscare fara regim prea strict. Dar dc nu sunt stricta cu mn s pare ca ajung de unde am plecat. Uff. Chiar nu vreau. Sper ca nu v-am plictisit (daca ati avut rabdare sa cititi tot). Luni voi posta tot c am mancat sapt asta (dc are vreun rezultat).