View Single Post
  #2138 (permalink)  
Vechi 28 apr 2010, 19:14:33
karemina's Avatar
karemina karemina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 nov 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Disociata
Date: 174cm, 73.5kg
Mesaje: 2.438
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Un ras_cristalin mai suplu

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Ce repede treceti de la un regim la altul ...
N-ai avut rezultate cu SB, Mira?
Nu sunt riscuri de ingrasare dupa SB, daca stii cum sa il tii. In faza doi adaugi cate un fruct pe zi, o feliuta de paine, 50 de g de cartofi.... incet incet. Apoi mentii totul constant pana slabesti tot. Si dupa aceea ai faza 3 care e foarte permisiva.
Nu-mi place sa va vad ca renuntati asa usor... treceti de la o dieta la alta fara sa aveti rabdare sa vedeti rezultatele.
Sa nu intelegeti ca va cert, e pur si simplu frustrare proprie pentru ca asa am facut si eu si mai mult m-am ingrasat decat sa slabesc. Si nu vreau asta si pentru voi.
Bafta la amandoua.
Iulia parerea mea sincera despre SB consta in faptul ca este o dieta f buna si foarte echilibrata rezultatele apar la inceput f rapid apoi kg pleaca mai greu in general cand te apuci de o dieta vrei sa scapi f repede de gk si de aceea apelam (unii dintre noi nu generalizez) la diete care dau rezultate rapide insa trebuie sa stiim ca dietele cu rezultate rapide creaza f multe disfunctii organismului si daca dupa aceea revenim la o alimentatie nesanatoasa sau chiar la o dieta bogata in carbohidrati kg se pun f repede innapoi. Dieta SB o poti transforma f usor intr-un stil de viata sanatos si eu dupa ce voi termina cu toate kg pe care le am de dat jos am sa trec pe SB sau Monti. Morala din tot ce am scris : "fetelor nu va lasati prada mirajului dietelor cu rezultate rapide ci combinatile cu un stil de viata sanatos dupa terminarea lor"