View Single Post
  #214 (permalink)  
Vechi 17 sep 2011, 10:15:09
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul

Ah, esti in perioada de platou, incearca sa le cresti putin, o sa apara ceva modificari.
I-auzi, sarac in calorii, da tu domnita, cam cate calorii mananci pe zi? Ah?
700 si ceva.... am scris in paginile anterioare din jurnalul meu problema si obsesiile mele...sunt multe...iar acum iara stagnesc, am mai stagnat cand aveam 60 kg, si atunci mancam putine calorii insa nesanatoase...si acum incerc sa remediez problema sa nu fie prea tarziu, insa usor, pt ca stiu ce mi se intampla daca ajung de pe o zi pe alta la 1000 cal...deci planul e asa, mai multe proteine, iar o sapt imi urc meniul la 800-850, si daca ma mentin sau chiar mai slabesc, iara urc si tot asa pana ajung la 1000 cal...acum le tot intrebam pe fete cum sa combine, cand si cat sa introduc proteinele, treburi de genul
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]