View Single Post
  #215 (permalink)  
Vechi 17 sep 2011, 20:49:17
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Buna seara tuturor...am ajuns si eu in sfarsit acasuka...ce-i drept am si chiulit putin de la lucru, ca deja nu mai era lume si treaba mi-am terminatat-o...ma simt bine ca din ce in ce mai multa lume obsearva ca am slabit, si asta ma motiveaza sa continui pe mai departe si imi creste stima de sine...azi cred ca am mancat f acceptabil, nu am calculat, dar cred ca se apropie de 800 cal...m-am si aprovizionat cu papa sanatoasa ca de abia am carat-o acasa, si asta pt ca erau multe fructe si au fost grele...spre deosebire de celelalte seri, azi am mancat nuci braziliene, vreo 20 g, asa de bune au fost si asa bine m-am saturat, plus ca nu m-am putut abtine si le-am combinat si cu vreo 10 boabe de struguri albi...a fost delicios...nu imi permit ca imi cumpar nuci din alea pt ca sunt f scumpe, pe astea am avut posibilitatea doar sa gust cateva...insa mi-am cumparat mere green granny care sunt mai acrisoare si imi plac enorm, mi-am cumparat lapte de soia light ca mi se terminase, portocale, musli cu fructe, curmale uscate, ciocolata heidi 85% , ardei si niste fructe uscate...asa ca m-am aprovizionat cat de cat pe-o saptamana, restul de carne si oua le am...m-am si ingrijorat azi putin pt ca am avut un fel de sangerai acolo jos, eu iau si anticonceptionale, si probabil nu e prea ok in combinatia cu pastilutele mele pt constipatie...acum incep sa mai citesc odata ce mi-au scris fetele, si imi fac niste scheme aici in jurnal ca sa le am si pe viitor, le adun de la toate...foarte bune sfaturi, va multumesc tuturor
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]