View Single Post
  #216 (permalink)  
Vechi 21 dec 2011, 13:28:19
Polux's Avatar
Polux Polux este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal M (Prapadeala)

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul
Este clar...am nevoie de ajutor de la un psihiatru...sa ma bage cineva in camasa de forta.... azi am mancat ca nebuna, zici ca eram posedata... nici eu nu-mi dau seama cum am reusit performanta sa mananc atat.... si as mai manca si acum, dar am zis si eu STOP

Cred ca e pe fond nervos, pe fond de oboseala sau sunt eu pur si simplu batuta in cap

maine sper ca ma voi trezi mai bine, voi trece peste "escapada" mea si sper ca nu vor fi urmari foarte mari.

As vrea sa ajung si eu o slabuta, dar se pare ca imi lipsesc multe pentru ajunge acolo....citesc fetele de pe forum si sunt toate pline de ambitie si eu ma pierd pe drum.... eu mereu o dau in bara....

Pana sambata sper sa fiu fata cuminte, de Craciun nu voi fi cea mai cuminte, dar sper sa fie bine si atunci.

Voi simtiti cateodata ca toate merg prost in viata voastra? Eu simt ca trag, trag si totul se duce in alta directie decat as vrea

Draga Mihaela,

E normal sa ai cate o zi de asta, sincer nu cred ca e o persoana care sa tina dieta cap coada.
O sa fii cuminte pana la Craciun si gandeste-te ca o zi de asta da un impuls metabolismului!

Te pup si ai grija de tine, o sa fie bine!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]