View Single Post
  #2176 (permalink)  
Vechi 26 feb 2011, 18:40:55
azra's Avatar
azra azra este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de bebi Vezi mesajul
Buna fetelor sunt noua!Si vroiam sa va felicit pe toate pentru vointa de care dati dovada :*spor la dat kg jos
multumim,si tie multa bafta la scazut
Citat:
Anterior postat de ankasv Vezi mesajul
buna dimineata tuturor!cum merge treaba?am si eu o intrebare:ce folositi pentru vergeturi?is plina de ele si sunt atat de "frumoaseee"....stiu ca sunt pentru toata viata dar ceva care sa le mai micsoreze......bafta tuturor cu kilogramele!!
salut.eu am folosit ulei de masline o perioada.recent mi-am luat o crema de la gerovital ce contine:iedere,seminte de castan si extracte de floare de colt.insa nu stiu cat e de buna..dar de vergeturi nu vom scapa niciodata.poate nu vor mai fi asa vizibile dar nu exista tratament pt ele..multa crema si masaj
Citat:
Anterior postat de roxif Vezi mesajul
Ma scuzati ca ma bag unde nu imi fierbe oala ca sa zic asa dar si eu am probleme cu amaratele alea de vergeturi x( ma calca pe nervi si nu prea stiu cum sa scap de ele ... sper sa ma ajutati voi
Citat:
Anterior postat de kad_cor Vezi mesajul
Buna tuturor,
Am o mare problema cu kilogrameleincerc sa ma las de ele dar ele nu se lasa de mine.
Desi stiu ca nu e bine cand am o problema ..... aproape orice problema o revolv cu mancare apoi imi pare rau dar e tarziu.
Azi sunt trista.
e greu dar trebuie sa ai un motiv pt care sa te ambitionezi si sa nu mai papi aiurea,cand iti e a roade ceva papa un mar,un morcov...
Citat:
Anterior postat de ankasv Vezi mesajul
ce e drept,eu imi fac masaj cu ulei de masline de vreo 3-4 ori pe saptamana,dar putin putin s-au strans.cele mai aiure sunt cele de pe burta ca din iulie pana in ianuarie am pus vreo 10 kg dupa moartea surorii mele. in ceea ce priveste coaja de portocale,nu mai e cum a fost......
condoleante.stiu cum e sa pierzi p cineva.acelasi lucru l-am patit eu de curand.a murit tatal meu si am dat naibii dieta si am pus la loc tot ce reusisem sa slabesc..+10kg...dar am luat-o de la capat ca o fac pt mine si nu am cum sa-l aduc p tati inapoi...si apoi daca exista ceva p partea cealalta si el ma vede trebuie sa fie mandru de mine ca am ambitie sa reusesc ce mi-am propus.pupici
Citat:
Anterior postat de liliana81 Vezi mesajul
Atunci incearca cu mancare cu calorii negative .Uite ananas , morcov , telina .Eu am o salata super calorii putine si negative un morcov , un mar verde , telina , sfecla rosie (daca iti place) ,iaurt dietetica, branza sarata, hrean (daca iti place ), salata o poti face sarata sau dulce in loc de branza sarata pui branza dulce si cateva stafide scoti hreanul si adaugi scotisoara , un pic de vanilie si uite asa ai 2 retete .
ce bine arata salata ta.buna idee mi-ai dat...
felicitari pt kg slabite.
Citat:
Anterior postat de AndreeaAndrei Vezi mesajul
Buna dragele mele. Sunt noua printre voi si ma gandesc sa impartasesc cu voi experienta indepartarii kilogramelor in plus acumulate pe tot parcursul sarcinii.


Citesc cu interes sfaturile si experientele descrise de voi si sper sa ma determine sa mai slabesc :-) Va urez o zi placuta
salut Andreea.bine ai venit printre noi si succes la slabit
cu multa ambitie ve reusi.sunt multe slabute ca au reusit si ar fi bucuroase sa imparta secretele cu tine.
ti-ai gandit la vreo dieta?sport faci?
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante