View Single Post
  #22 (permalink)  
Vechi 02 mar 2010, 13:45:15
cri cri's Avatar
cri cri cri cri este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2010
Locaţie: baia mare, Romania
Vârsta: 40
Date: 172cm, 66.6kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Dieta cu ciorba de varza, dieta de infometare

Buna fetelor! si eu sunt noua aici, ma rog...relativ deoarece va urmaresc de multa vreme dar doar azi mi-am facut si eu cont. Acum o luna m-am ingrozit cand am vazut acul cantarului care arata 71 kg...adica exact cat inaltimea mea . Pana in prezent pot sa spun ca sunt o persoana activa, am facut aerobic, tae bo dar de jumate de an m-am lenevit. asta pana am observat ca incet dar sigur ma ingras pe zi ce trece si am zis STOP! Am incercat in prima faza regimul cu supa de varza ...am rezistat sa manac supa 3 zile, dupa care am urmat regimul intocmai doar ca FARA SUPA, si la sfarsit am slabit ....2 kg si m-am ales si cu frustrari. apoi am decis sa abordez altfel problema ....adica matematic, pe principiul calcularii caloriilor. mananc intre 800 si 1200 cal pe zi si sala in fiecare zi o ora din care 20 min cardio restul gym. Pot sa spun ca este cea mai eficienta metoda de a slabi, incet dar sigur . Sa auzim de bine ! Va pup
cri cri, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2143 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1626 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1110 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat