View Single Post
  #22 (permalink)  
Vechi 05 mar 2010, 22:27:53
BoBoPsy's Avatar
BoBoPsy BoBoPsy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: Strasbourg, Franta
Vârsta: 55
Date: 160cm, 69.0kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Topul celor mai bune DIETE

Pentru mine dieta cea mai potrivita este cea a doctorului DUKAN.
Este adevarat ca se bazeaza pe consumul proteinelor dar poti sa maninci orice cantitate vrei; Este singura care mi-a permis o scadere constanta in greutate, fara sa strig: "Mi-e foame!!!!!"
Principiul este destul de simplu: proteinele necesita consum de calorii ca sa fie asimilate de organism. De aceea in aceasta dieta numarul de calorii consumate pe zi nu conteaza.
Eroarea pe care am facut-o este ca m-am oprit la faza a doua si nu am continuat perioada de stabilizare.
In plus doctorul DUKAN propune mai mult de 300 de retete apetisante, nu interzice consumul bauturilor "light", nici al celor carbogazoase, nici al inlocuitorilor de zahar.
Pentru cei si cele care au timp sa gateasca este super!!!
Poti chiar sa faci prajituri si dulciuri.
Inca o chestie: corpii cetonici care se acumuleaza in organism dupa consumul de proteine actioneaza impotriva foamei. Pur si simplu senzatia de foame dispare.
Avind in vedere ca este o dieta bazata pe proteine, nu slabesti din masa musculara.
Iata citeva argumente.

O seara buna.
BoBoPsy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1510 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 993 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -298 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat