View Single Post
  #22 (permalink)  
Vechi 07 nov 2013, 11:54:04
pebbles's Avatar
pebbles pebbles este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 apr 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 35
Date: 184cm, 107kg
Mesaje: 349
Aprecieri acordate: 25
Am fost apreciat(a) de 61 ori in 45 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei dependente de mancare

Citat:
Anterior postat de 040489 Vezi mesajul
Acum am si eu episoade de mancat necontrolat...nu foarte des, depinde de starea mea emotionala . Am probleme cu cantitatea pe care o mananc. Pur si simplu nu ma simt "satula" si as manca oricat. Din punct de vedere medical, totul e ok, inclusiv metabolismul.
Tu cum controlezi "crizele" astea?
pe mine ma apuca mancatul in cantitati prostesti atunci cand nu am ocupatie.am impresia ca trece timpul asa greu si iar trebuie sa mananc
slava domnului in timpul saptamanii is de la 9 la 18 la munca,si cand ajuns acasa trebuie mereu sa fac cate ceva,asa ca sunt ocupata mereu.weekendurile sunt mai pacatoase dar asta e.incerc sa le fac fata
inca o chestie care o fac,atunci cand merg in supermarketuri ma duc direct la produsele de care am nevoie ,nu casc gura peste tot ca sigur apare cate ceva ce constat ca "am nevoie" si mereu imi iau cos mic de mana
legat de caserole ,eu in fiecare zi sunt cu una cu mancare in geanta
pebbles, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2263 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1746 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]