View Single Post
  #22 (permalink)  
Vechi 31 ian 2011, 18:07:21
Bianca2011's Avatar
Bianca2011 Bianca2011 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 24 ian 2011
Locaţie: Haifa, Israel
Vârsta: 50
Dieta: Rina 90 - adaptata alaptarii
Date: 160cm, 65.5kg
Mesaje: 85
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Bianca - mamica care alapteaza

Draga Jurnal,
Poate ca e o deformatie profesionala, dar m-am gandit ca asa cum ani de zile am facut Business Plan-uri, poate ca e timpul sa fac un Loosing Weight Plan.
In primul rand trebuie sa imi stabilesc obiectivele:
1. sa slabesc treptat, nu mai mult de 5 kg pe luna, in prima faza doresc sa slabesc 10 kg, apoi inca 10kg;
2. sa alaptez in continuare, acesta este motivul pentru care nu ma voi infometa si voi face tot posibilul sa ma hranesc cat mai sanatos.
Orice Business Plan are un SWOT, deci imi voi face SWOT-ul la planul meu de slabit:
Strong points:
* am descoperit acest site, unde realizez ca nu sunt singura in lupta cu kg in plus;
* sunt ambitioasa;
* sotul ma sustine, la fel si mama.
Weak points:
* sunt dependenta de dulciuri;
* nu sunt consecventa in scrierea unui jurnal, am inceput de multe ori si am renuntat;
* in momentul de fata nu pot merge la o sala, sa fac sport regulat si sub supraveghere de specialitate (acasa nu reusesc).
Opportunities:
* de Paste vin in tara si vreau sa aterizeze o slabuta la Otopeni, nu o purcelusa;
* anul viitor am intalnirea de 20 de ani de la terminarea liceului;
* bebe creste si voi alerga dupa el;
* alaptatul.... "se zice ca slabeste" (pana acum pe mine m-a ingrasat, dar si mancam multe prostii).
Threats:
* orice eveniment festiv (nunta, botez, sarbatori sau banalele invitatii la masa/restaurant);
* poftele (de dulce, in cazul meu).


Cam atat pentru azi, desigur acest SWOT poate sa fie imbunatatit.... asta mi-a venit repede in minte, atata timp cat e liniste si bebe doarme.

Ultima dată editat de Bianca2011; 31 ian 2011 at 18:12:19.