View Single Post
  #22 (permalink)  
Vechi 20 iul 2011, 11:06:26
alina2245's Avatar
alina2245 alina2245 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 41
Date: 162cm, 82kg
Mesaje: 116
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul Am fost candva XL... - Concursul Slabute la Toamna, 2011

irinuca si eu zic ca e ok un kg pe saptamana.dar la voi daca nu ati tinut cura in ultimele saptamani e posibil sa slabiti in prima saptamana chiar si 2 3 kg daca respectati regulile(la mine de obicei asa se intampla in prima saptamana)


@Alina- eu nu eram activa pe forum la alte concursuri...
Cum a fost?
ai putea sa ne spui ce NU ar trebui sa se regaseasca DELOC in meniuri ca sa fie considerat sanatos?
Ma gandesc ca daca punem cartofi pai, cocacola, pizza, etc, degeaba avem 1100calorii, ca u e sanatos @
sincer la mine in meniu s au regasit de toate chiar si pizza si cartofi prajiti.intradevar nu sunt sanatoase dar eu am reusit sa slabesc si asa.nu cred ca reuseam sa ma tin pe termen lung daca renuntam dintr o data la toate bunatatile cu care eram obisnuita.nu cred ca se poate zice gata de azi nu mai mananc dulciuri,grasimi si alte rautati dar cred ca incet incet se pot reduce.am mai tinut cure de slabire in care mancam doar ce se cerea in regim si bineinteles ca dupa cateva zile navaleam la mancare ca porcul la valau.
eu in primul rand am incercat sa ma mai civilizez.adica inainte nu aveam mese regulate deloc si acum am incercat sa am 3 mese regulate si sa nu abuzez de mancare cum faceam inainte.si am incercat sa nu depasesc 1200 1300 cal.daca mancam la pranz ceva mai mult si mai nesanatos incercam sa mananc seara doar o salata sau ceva mai usor.si am incercat sa fac cat mai mult sport.la mine a functionat ptr inceput si sunt multumita ptr ca nu mi sa parut greu deloc a fost mai degraba ca un joc in care incercam sa respect cat mai multe reguli ca sa pot castiga.probabil ca la un anumit moment organismul v a intra in repaus si nu voi mai slabi doar cu aceste reguli si atunci voi incerca sa fiu mai stricta.
si ca ex mai precise am incercat daca la sot si la copil ii faceam snitel cu cartofi si salata eu imi faceam doar un gratar si salata.in loc de smantana la ciorba imi puneam iaurt iar la salata de vinete nu puneam maioneza...si in loc de 5 6 7 gomboti sau alte praji am mancat doar una(cum am facut si azi de dimi)ptr ca daca nu ma gandeam doar la ei si pana la urma probabil ca tot cedam.asa ca mi am facut pofta in limitele normalului si acum sunt mai linistita .
sa nu ma intelegeti gresit si sa credeti ca va incurajez sa mancati nesatatos.eu vi am spus doar cum am procedat eu si cum mi s a parut cel mai usor sa tin o cura pe o perioada lunga.dar fiecare organism reactioneaza diferit.
cred ca v am ametit deja..............
__________________
alina2245, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2277 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1244 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat