Subiect: Jurnal Rallara
View Single Post
  #2207 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 09:32:34
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul

Niculina, mi-esti asa de draga... asa e cum ai scris... te face sa te gandesti la viata... la ce inseamna ea, in situatii din astea... te mai trezeste la realitate... cum se poate schimba viata unui om... intr-o secunda, asa-i? Trebuie sa nu uitam sa o apreciem, sa multumim pentru ea... sa fim recunoscatori ca suntem sanatosi...



Mesajul asta sa fii sigura ca ajunge... asa larg am zambit cand l-am citit... Doamne, tare dragut. Asa o sa ii si zic. Ca acum incepe sa fie constienta... si asa fac. Sa stie cata lume se gandeste la ea...



Ce mesaj frumos Ancut, ca de obicei.
Asa e, ma bucur ca ma intelegi... nu multe persoane o fac. Si sigur, si eu pe a ta, nu sunt deloc adepta multor prieteni dar necunoscuti.
Voi veni sa te vad scumpa.
Te imbratisez cu drag si eu.



Neata Dienuta, cum esti azi oare? Ca alaltaieri cred, am citit in jurnal ca nu erai in apele tale... Oare s-au mai remediat problemele?



Buna dimineata, ce imagine dragalasa.




Nu mi-a venit sa cred ce am citit acolo...
Chiar m-ai visat? Si ce vis frumos... uau.Nu-i crazy.
Si mie mi-ar fi placut sa fim in acelasi oras, de cate ori nu am zis-o...Asa de mult imi lipseste o persoana apropiata, cu care sa pot vorbi orice... si tu esti singura la parinti, asa-i? Nu pot sa vorbesc chiar orice cu o prietena... daca esti bun si sincer lumea te considera fraier si profita... si daca mai au si o portita la sufletul tau... pai esti la mila lor... stii cum zic... as vrea pe cineva in care sa am incredere... o surioara cu care sa ma inteleg perfect...
Multumesc scumpa, sa stii ca incepe sa rasara soarele si la ea... Ieri s-a trezit si a spus 2 cuvinte...... foarte emotionant... mersi de gandurile tale, esti in sufletul meu Clau.



Asa e dulcele meu Rominel... e greu sa zici ceva... si nu prea sunt cuvinte in cazuri din-astea... apreciez in schimb incurajarile tale... ajung acolo unde trebuie...
Si imi place imaginea, ca de obicei. Tu le alegi la mustata, si sunt perfecte.



Buna dimineata frumoasa mea Te pup cu drag, ma bucur ca esti aici.



Si buna dimineata la toate prietenele mele.
Va multumesc din suflet pentru toate mesajele de incurajare... eu sunt sigura ca si un gand cat de mic ajuta... cred in puterea mintii si in energiile pozitive pe care le transmitem unul altuia... cu atat mai mult pentru ca vin cu vesti mai bune, micuta s-a trezit ieri din coma si da semne de constienta, si-a deschis ochii... suntem incurajati ca va fi bine in curand... inca are o problema... care nu i-a trecut, la creier... dar sa speram... nu pierdem speranta.
V-am citit fiecare mesaj, nu numai cele citate aici, mi-ati scris asa de frumos... asa de tare m-ati emotionat scumpele mele... ma gandesc ce bine e acum ca va cunosc... pentru ca sunteti niste fete exceptionale... dragute, amabile... saritoare... cu suflet mare.
Stiti cum e... cand vine una apoi mai vin inca cateva... asa ca aseara si azi dimineata am avut si o neintelegere si cu L., ... ce sa fac... de multe ori ma gandesc ca atat de mult mi-as dori o sora... ca stiti cum e... sau cel putin in cazul meu, la prieteni nu poti sa te destainui cu totul niciodata... ma refer fara repercursiuni ulterioare... ca eu de multe ori am patit-o... si am platit scump pentru sinceritatea mea... asa ca cu familia... ramane intre membrii. Imi lipseste, da, o surioara. Si acum, tare mult...
Nu vreau sa va intristez... asta vroiam sa fie un mesaj mai optimist. Nu prea iese.
E greu si complicat cu problemele dintr-un cuplu... toti le avem, toti ne mai confruntam cu ele... e o provocare sa poti vedea aspectele pozitive, calitatile, plusurile... intr-o persoana cand esti suparat/nervos pe el, nu-i asa?

Va pup cu drag... cu mult drag.
Am sa trec azi si pe la voi... va aduc ceva imagini cu cafelute macar.
Ralucel, ma bucur ca e exista acele semne de mai bine, noi o sa continuam sa ne rugam pentru ea, sa se rezolve toate probelemele

Sa stii ca aceeasi problema cu sora lipsa o am si eu, si mie imi e greu sa ma destainui oamenilor, prietenilor.

Neintelegerea cu L sunt convinsa ca se va rezolva

Te pup
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]