Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Rallara

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #2201 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 08:55:10
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de pebbles Vezi mesajul
neata ralucel!
ma bucur sa aud ca verisoara ta e constienta acum,inseamna ca e pe drumul cel bun
Citat:
Anterior postat de roxif Vezi mesajul
Tot raul spre bine ! Dumnezeu o va ajuta sa scape de toate problemele !!

Va pup fetelor
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2202 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 08:56:09
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Buna dimineata floare!

Asa de mult ma bucur de vestile bune!!!
Ai sa vezi ca Doamne Doamne o sa aiba grija de gaza mica si o sa o faca bine de tot!

Pufulete, vreau sa fiu surioara ta!
Sau daca vrei ti-o dau pe a mea ca si asa sta in Cluj
M-ai intrebat daca sunt singura la parinti, nu sunt, mai am o sora dar ea e la Cj, ca de asta pot veni sa te vad, ca am si unde sta
Sa stii ca ti-o imprumut, e fata deosebita, ca doar e sor-mea Ufff modestia din mine

Te inteleg f bine la faza cu prietenii care vor sa profite.. E mare lucru sa fii om in ziua de azi..
Lasa tu Ralu ca ne ai pe noi! Vezi, te-ai pricopsit cu o gramada de surioare nu doar cu una

Sa ai o zi minunata scumpa mea!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2203 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 09:01:31
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Buna dimineata floare!

Asa de mult ma bucur de vestile bune!!!
Ai sa vezi ca Doamne Doamne o sa aiba grija de gaza mica si o sa o faca bine de tot!

Pufulete, vreau sa fiu surioara ta!
Sau daca vrei ti-o dau pe a mea ca si asa sta in Cluj
M-ai intrebat daca sunt singura la parinti, nu sunt, mai am o sora dar ea e la Cj, ca de asta pot veni sa te vad, ca am si unde sta
Sa stii ca ti-o imprumut, e fata deosebita, ca doar e sor-mea Ufff modestia din mine

Te inteleg f bine la faza cu prietenii care vor sa profite.. E mare lucru sa fii om in ziua de azi..
Lasa tu Ralu ca ne ai pe noi! Vezi, te-ai pricopsit cu o gramada de surioare nu doar cu una

Sa ai o zi minunata scumpa mea!

Vai da sigur.. nu stiu cum mi-a scapat... Doar am vorbit despre asta... inca nu m-am trezit. Si e minunat atunci... esti o norocoasa... e nasol uneori sa fii singura.
Te pup harnicuta frumoasa
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2204 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 09:05:19
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

'Neata, Ralu,

Eu de mic copil am fost meditativa si serioasa si asa am ramas. La maturitate cu atat mai mult am cautat sa ma orientez spre aspectele profunde ale vietii si sa invat din fiecare experienta si om intalnit, iar uneori mi se pare ca tocmai din cele negative se invata mai multe, daca iti deschizi sufletul suficient pentru asta si nu-l inchizi cu revolta.

Si da, nu mai uit niciodata, dupa accidentul respectiv, ca oricand ziua poate incepe cu un zambet si se poate incheia cu durere...si ca e cu atat mai de apreciat cand din orice rau pana la urma iese ceva bun - o refacere fizica, legata de sanatate sau o reimprospatare a sufletului, dupa experientele grele ale vietii. Ma bucur tare mult ca au aparut semnele pozitive pentru verisoara ta, e o veste minunata

Legat de L., intr-o cearta, da, nu e usor sa il pui pe celalalt primul cand poate consideri ca tu esti cea care are dreptate si el nu. Eu sunt cu al meu de aproape 9 ani si mi-a spus deunazi ca e mai indragostit de mine ca in prima zi...si mie mi se intampla la fel. Prin prisma unei relatii armonioase de genul asta, pot sa-ti zic doar ce fac eu cand ne certam -noi doar foarte rar si pentru rastimpuri scurte de tot: ma gandesc mereu la tot ce a facut sau a zis frumos despre mine, despre noi si imi amintesc ca deseori barbatii gandesc si vad lucrurile altfel decat noi femeile, incerc sa vad "dreptatea lui" si ca, atata vreme cat e iubire la mijloc, nicio cearta nu are pondere mai mare decat ceea ce avem noi.

De indata ce pot, redeschid comunicarea de la suflet la suflet, il fac sa vada situatia si prin prisma mea si reusim sa tragem linia sa inchidem povestea ce ne-a dus la cearta.

Mereu ma gandesc ca nu mai e timp (cum zice piesa lui Holograf), dar la mine stiu sigur ca e invers, nu cum zice piesa, ca nu mai e timp sa iubim, eu imi fac timp in viata, dar doar sa iubesc, nu pentru lucruri negative Si nu stiu cum se face ca de cand gandesc asa am reusit sa cunosc, prin diverse cai, oameni care gandesc la fel ca mine. Sau ba, stiu, pozitivismul atrage pozitivism.

Cu surioara te inteleg, dar stii cum se zice, cu prietenii se zice ca ar trebui sa fie mult mai frumos decat cu familia, cu familia te trezesti fara sa ai de ales si uneori iti sunt mai straini decat strainii, insa prietenii ti-i poti alege exact dupa sufletul tau

Ziua frumoasa incepe tocmai..din noi, hai ca va reveniti voi doi la zambet!
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Khali; 01 iun 2012 at 09:07:21.
  #2205 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 09:16:53
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Bine fetelor.
Si acum despre slabit, ca doar asta e scopul jurnalului.

Fiind intai a lunii, ma reapuc de un numar caloric anume per zi... ma tin in frau mai bine. Ca sa nu mai am zile de 2000 de calorii... si sa vad rezultate pana in 30, cand am o nunta extrem de importanta.

Am hotarat luna asta 1250kcal./zi, si sport, ca de obicei.
Din pacate, saptamana asta fiind una cu stres maxim pe cap, am mancat mult si trebuie sa revin la normal, pentru ca luni cand ma urc pe cantar trebuie sa vad iar 67.5... ca sa nu modific tickerul... (ca acum e iar la 68.5).

M-am apucat de Tae Bo abs cu Billy si Turbo Jam... peste 2 saptamani ma apuc si de Gym ball-ul de pe dulap... prea sta frumos acolo de multa vreme si tot am zis ca atunci cand ajung la 67 ma apuc si de exercitii cu ea. Mai departe, bicicleta, brate... si sa vedem rezultatele.

Luna asta mai imi fac un ticker. Pentru paine si orice dulce inafara de ciocolata amaruie si miere. Ma duc chiar acum sa il "configurez".
Vreau sa ajung la 65 neaparat in 30. Si stiu ca de acum in colo va fi lupta pe viata si pe moarte, asa ca o iau tare in serios.

Va pup, o zi frumoasa sa aveti


P.S.: abia astept tabelul masuratorilor in 10... mai este putin, asa ca trebuie sa ii dau cu masajele si cremele, sa vad rezultate frumoase.
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2206 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 09:23:16
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
'Neata, Ralu,

Eu de mic copil am fost meditativa si serioasa si asa am ramas. La maturitate cu atat mai mult am cautat sa ma orientez spre aspectele profunde ale vietii si sa invat din fiecare experienta si om intalnit, iar uneori mi se pare ca tocmai din cele negative se invata mai multe, daca iti deschizi sufletul suficient pentru asta si nu-l inchizi cu revolta.

Si da, nu mai uit niciodata, dupa accidentul respectiv, ca oricand ziua poate incepe cu un zambet si se poate incheia cu durere...si ca e cu atat mai de apreciat cand din orice rau pana la urma iese ceva bun - o refacere fizica, legata de sanatate sau o reimprospatare a sufletului, dupa experientele grele ale vietii. Ma bucur tare mult ca au aparut semnele pozitive pentru verisoara ta, e o veste minunata

Legat de L., intr-o cearta, da, nu e usor sa il pui pe celalalt primul cand poate consideri ca tu esti cea care are dreptate si el nu. Eu sunt cu al meu de aproape 9 ani si mi-a spus deunazi ca e mai indragostit de mine ca in prima zi...si mie mi se intampla la fel. Prin prisma unei relatii armonioase de genul asta, pot sa-ti zic doar ce fac eu cand ne certam -noi doar foarte rar si pentru rastimpuri scurte de tot: ma gandesc mereu la tot ce a facut sau a zis frumos despre mine, despre noi si imi amintesc ca deseori barbatii gandesc si vad lucrurile altfel decat noi femeile, incerc sa vad "dreptatea lui" si ca, atata vreme cat e iubire la mijloc, nicio cearta nu are pondere mai mare decat ceea ce avem noi.

De indata ce pot, redeschid comunicarea de la suflet la suflet, il fac sa vada situatia si prin prisma mea si reusim sa tragem linia sa inchidem povestea ce ne-a dus la cearta.

Mereu ma gandesc ca nu mai e timp (cum zice piesa lui Holograf), dar la mine stiu sigur ca e invers, nu cum zice piesa, ca nu mai e timp sa iubim, eu imi fac timp in viata, dar doar sa iubesc, nu pentru lucruri negative Si nu stiu cum se face ca de cand gandesc asa am reusit sa cunosc, prin diverse cai, oameni care gandesc la fel ca mine. Sau ba, stiu, pozitivismul atrage pozitivism.

Cu surioara te inteleg, dar stii cum se zice, cu prietenii se zice ca ar trebui sa fie mult mai frumos decat cu familia, cu familia te trezesti fara sa ai de ales si uneori iti sunt mai straini decat strainii, insa prietenii ti-i poti alege exact dupa sufletul tau

Ziua frumoasa incepe tocmai..din noi, hai ca va reveniti voi doi la zambet!
Un mesaj frumos si profund ca de obicei.
Draga mea abia astept sa "intri in gasca" ca sa iti pot trimite un mesaj privat.
Da, m-a sunat si si-a cerut scuze... Deci e totul in regula acum...
Scumpa eu poate te-am mai intrebat, tu ce zodie esti? Asa de tare semeni cu mine in unele privinte...
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2207 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 09:32:34
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul

Niculina, mi-esti asa de draga... asa e cum ai scris... te face sa te gandesti la viata... la ce inseamna ea, in situatii din astea... te mai trezeste la realitate... cum se poate schimba viata unui om... intr-o secunda, asa-i? Trebuie sa nu uitam sa o apreciem, sa multumim pentru ea... sa fim recunoscatori ca suntem sanatosi...



Mesajul asta sa fii sigura ca ajunge... asa larg am zambit cand l-am citit... Doamne, tare dragut. Asa o sa ii si zic. Ca acum incepe sa fie constienta... si asa fac. Sa stie cata lume se gandeste la ea...



Ce mesaj frumos Ancut, ca de obicei.
Asa e, ma bucur ca ma intelegi... nu multe persoane o fac. Si sigur, si eu pe a ta, nu sunt deloc adepta multor prieteni dar necunoscuti.
Voi veni sa te vad scumpa.
Te imbratisez cu drag si eu.



Neata Dienuta, cum esti azi oare? Ca alaltaieri cred, am citit in jurnal ca nu erai in apele tale... Oare s-au mai remediat problemele?



Buna dimineata, ce imagine dragalasa.




Nu mi-a venit sa cred ce am citit acolo...
Chiar m-ai visat? Si ce vis frumos... uau.Nu-i crazy.
Si mie mi-ar fi placut sa fim in acelasi oras, de cate ori nu am zis-o...Asa de mult imi lipseste o persoana apropiata, cu care sa pot vorbi orice... si tu esti singura la parinti, asa-i? Nu pot sa vorbesc chiar orice cu o prietena... daca esti bun si sincer lumea te considera fraier si profita... si daca mai au si o portita la sufletul tau... pai esti la mila lor... stii cum zic... as vrea pe cineva in care sa am incredere... o surioara cu care sa ma inteleg perfect...
Multumesc scumpa, sa stii ca incepe sa rasara soarele si la ea... Ieri s-a trezit si a spus 2 cuvinte...... foarte emotionant... mersi de gandurile tale, esti in sufletul meu Clau.



Asa e dulcele meu Rominel... e greu sa zici ceva... si nu prea sunt cuvinte in cazuri din-astea... apreciez in schimb incurajarile tale... ajung acolo unde trebuie...
Si imi place imaginea, ca de obicei. Tu le alegi la mustata, si sunt perfecte.



Buna dimineata frumoasa mea Te pup cu drag, ma bucur ca esti aici.



Si buna dimineata la toate prietenele mele.
Va multumesc din suflet pentru toate mesajele de incurajare... eu sunt sigura ca si un gand cat de mic ajuta... cred in puterea mintii si in energiile pozitive pe care le transmitem unul altuia... cu atat mai mult pentru ca vin cu vesti mai bune, micuta s-a trezit ieri din coma si da semne de constienta, si-a deschis ochii... suntem incurajati ca va fi bine in curand... inca are o problema... care nu i-a trecut, la creier... dar sa speram... nu pierdem speranta.
V-am citit fiecare mesaj, nu numai cele citate aici, mi-ati scris asa de frumos... asa de tare m-ati emotionat scumpele mele... ma gandesc ce bine e acum ca va cunosc... pentru ca sunteti niste fete exceptionale... dragute, amabile... saritoare... cu suflet mare.
Stiti cum e... cand vine una apoi mai vin inca cateva... asa ca aseara si azi dimineata am avut si o neintelegere si cu L., ... ce sa fac... de multe ori ma gandesc ca atat de mult mi-as dori o sora... ca stiti cum e... sau cel putin in cazul meu, la prieteni nu poti sa te destainui cu totul niciodata... ma refer fara repercursiuni ulterioare... ca eu de multe ori am patit-o... si am platit scump pentru sinceritatea mea... asa ca cu familia... ramane intre membrii. Imi lipseste, da, o surioara. Si acum, tare mult...
Nu vreau sa va intristez... asta vroiam sa fie un mesaj mai optimist. Nu prea iese.
E greu si complicat cu problemele dintr-un cuplu... toti le avem, toti ne mai confruntam cu ele... e o provocare sa poti vedea aspectele pozitive, calitatile, plusurile... intr-o persoana cand esti suparat/nervos pe el, nu-i asa?

Va pup cu drag... cu mult drag.
Am sa trec azi si pe la voi... va aduc ceva imagini cu cafelute macar.
Ralucel, ma bucur ca e exista acele semne de mai bine, noi o sa continuam sa ne rugam pentru ea, sa se rezolve toate probelemele

Sa stii ca aceeasi problema cu sora lipsa o am si eu, si mie imi e greu sa ma destainui oamenilor, prietenilor.

Neintelegerea cu L sunt convinsa ca se va rezolva

Te pup
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2208 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 11:13:02
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Buna Ralu...ma bucur ca am reusit sa te ”cunosc”...esti foarte frumoasa, dar mai mult ma bucur ca am reusit sa imi fac o imagine frumoasa despre tine doar prin prisma scurtelor tale povesti/replici!!!Acum nu m-ai am nici un dubiu...esti super super!!!
Cat despre problema mare care te macina, cea cu verisoara...nu pot sa iti spun decat ca Dumnezeu e Sus si le are pe toate in ordinea Lui. Atat timp cat ai incredere in El, totul va fi bine.
Legat de L., e doar ceva de moment...voi sunteti mai ”copti” putin ca eu si al meu care in ultima vreme, avem o relatie tensionanta, dar mereu ajungem sa ne dam seama ca tensiunea asta nu face decat sa ne apropie....si sa ne arate, ca uneori e bine sa inchidem ochii si sa simtim amandoi ce avem pe suflet, decat sa ne trantim cuvinte care uneori pot sa doara, acoperindu-ne si mai mult sufletele cu durere.

Eu am o surioara. mai mare cu 5 ani si mai mica cu 7 cm si cam 15 kg )))dar e departe de mine, si chiar daca nu am fost niciodata asa apropiate cum ar trebui sa fie doua surori, mereu am putut apela la ea pt orice. Din pacate, nici o prietena nu va putea sa iti ofere increderea care ti-o ofera un Sister....dar poti incerca !Niciodata nu stii unde iti vei gasi o surioara de suflet!!!
Te pup si iti doresc un weekend minunat!!!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2209 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 11:15:55
Creatsa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 sep 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Dieta: Alimentatie sanatoasa + Sport
Date: 170cm, 76.9kg
Mesaje: 2.496
Aprecieri acordate: 571
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 251 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Vai iubita cat ma bucur sa aud asta !
O sa fie bine si o sa fiti iar ca inainte
Te pup frumoasa mea ardeleanca !
__________________
A new meee

Creatsa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2087 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1570 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1313 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2210 (permalink)  
Vechi 01 iun 2012, 11:41:36
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Buna dimineata Ralucel...
Am citit si eu ultimele tale mesaje.. ce pot sa-ti spun eu: sa fi increzatoare 100% ca micutza se va reface complet si rapid... nu-ti pot promite, in medicina nu exista garantii, nu exista garantii in viata insa ce iti pot garanta este ca corpul uman si viata in general are o capacitate fantastica de a supravietui, de a se reface.. este instinctul nostru cel mai puternic (de supravietuire), apoi cel al perpetuarii speciei sau al procrearii.
Deci fi optimista, zambeste si fi alaturi de ea, chiar daca nu esti fizic, poate crezi si tu ca energiile sunt "calatoare". Asa cum noi aici iti trimitem de peste mari si tari ganduri bune, din inima care te influenteaza, asa primeste si micutza ta verisoara energiile pozitive, gandurile bune care vin din partea familiei si nu numai.

Si ca sa schimb putin tonul, daca tot am vorbit despre instinctul de perpetuare a speciei chiar daca mai sunt ciufuleli cu L, nu trebuie sa uiti ca momentele pe care le aveti impreuna sunt speciale, fiecare in parte, nu aveti decat prezentul, viitorul nu exista iar trecutul nu-l mai poti schimba. Depinde numai si numai de voi sa lasati in urma voastra orice stres, orice neintelegere, sa va iertati reciproc... si sa va iubiti doar!
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, rallara, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole