View Single Post
  #222 (permalink)  
Vechi 20 mar 2012, 23:38:11
aussie_girl's Avatar
aussie_girl aussie_girl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor

Citat:
Anterior postat de marilo Vezi mesajul
Ce surpriza uriasaaaa!!!! Cami ce bucurie imi faci draga mea ca treci pe la mine. Poate iti amintesti ca bicicleta am mai folosit-o o vreme dar nu stiu acum ce se intampla dar nu-mi mai fac timp pt ea deloc. Tu care stii multe despre miscare , asa-i ca ar fi bine sa fie facuta dimineata pt ca organismul atunci se trezeste si metabolismul se intensifica daca faci un pic de miscare? Eu nu pot sa fac amarata asta de bicicleta decat seara la ore de ,, moroi,,( sti cei ala? ). Cred ca organismul meu deja doarme si mai dau eu jos.....nimic, doar ce ma chinui. Sa-mi spui cum este cu asta da?
Astazi nu am reusit sa trec peste tot pe unde as fi vrut dar incerc maine.Tie iti este bine cred ,da?
Te mai astept
ok..pai iti spun ce stiu si eu..

1. sportul facut pana in ora 7-8 seara este cel mai perfect...si asta nu din punct de vedere al slabitului ci din punct de vedere al agitatiei care se creeaza si care iti poate face somnul de seara mai putin linistit.
2. sportul dis de dimineata este cel mai bun pentru organism pentru ca: te trezesti odihnit si refacut intr-un fel si ai mai mult aputere sa faci acele exercitii (de orice tip ar fi ele) dar si pentru ca iti da o energie extraordinara (aceeasi energie care am zis ca ti-o da si seara -poate in cantitate mai mica- ) ca sa mergi mai departe cu o zi frumoasa
3. sportul facut dimineata, muncind de-ti ies ochi (nbu ca la melc..dar pe aproape ) iti da si o orecare responsabilitate sau cum sa-i spun o anume vinovatie in cazul in care te apuca nebunia sa calci in strachini. Imediat iti amintesti ca e de-a dreptul penibil sa transpiri si sa-ti iasa inima din piept dis de dimineata si sa consumi 300 de calorii pentru ca apoi la pranz sa ingurgitezi o buca' de tort de ciocolata (or de ce-o fi) care are pe putin 800 de calorii...deci te face responsabil asi oleaca atenta ca doar nu vrei sa faci precum Manole..ce lucrezi dis de dimineata sa darami seara.. da?!

De c enu te trezesti cu juma' de ora mai devreme dimineata? Fa un efort si trezeste-te. Nu mai ai copii mici care sa doarma si sa nu ii trezesti, nu mai ai de alergat cu pachetele copiilor mai mici..ci dimpotriva, t epoti focusa pe tine un strop..te trezesti, faci 30 minute de exercitii..faci un dus bun si apoi sa vezi ce bine te simti cand iti mananci micul dejun!! Incearca..macar o zi!!

te pup si somn usor!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat