View Single Post
  #2228 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 09:24:53
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (IV)

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
waaaw,, dar mult ati scris.. nu nu stiam unde am scris ultima data mesajul.. fiind marti.

deci.. roxana ma intrebai de dietele mele.. eu una nu am tinut nici o diete speciala..
am slabit anul trecut in 5 luni 10 kg.. dar am pus in ultimile luni ca am mers in romania.. si appooi de sarbatori.. cam 5 inapoi.. din care am slabit un kg.
deci... eu mai numar calorii cu aproximatie.. nici cantar nu am..
nu prea mananc paine decat maxim 2 felii,pe zi.. dulce mai gust cate o gura de ceva..sucuri mai rar.. paste si caroti tot asa rar 2 pe sapt..
teoretic.. ar trebui sa slabesc.. dar poate ca is la faza de yo=yo..
nu inteleg.. dc nu mai slabesc,, muncesc mai mult ca inainte.. poate ca mananc mai putin ziua si seara is prea flamnda,, si ce mananc se depunde??
azi am mancat lapte cu fulgi de ovaz.. su putin nesquik.. la pranz.. un sendvis cu branza si sunca.. si ou. iaurt. si capsune si struguri putin..
si seara creveti fieti.. putin carnat din ala proaspat.. si un avocado.. cu ceapa rosii.. si niste chipsuri din porumb.

azi cred ca am ceva carbo in plus.. nu stiu..
aa in 2 linguri de inghetata..
la sport merg de 3 ori pe sapt.. o sa incerc mai mult.. dar pana ma i=obishnuiesc cu program de zi.. si vin super obosita.. si dim.. is fara energie..

deci la md.. e cam la fel.. la pranz manac cat pot ca is la servici iar seara ma chinui sa nu pap mult..
Buna Jessik

Da te intrebam de diete ca sa ne facem o idee...poate ai slabit cu un anume tip de dieta....dar...vad ca nu...este mai greu sa-mi dau seama ce sa facem ca sa te scoatem din faza asta de platou....in cazul de fata...pentru ca nu stiu ce functioneaza la tine...dar...putem incerca sa facem cateva schimbari daca esti dispusa sa incerc sa te ajut...
Am vazut ce ai de gand sa mananci azi...si m-i se pare ca nu prea este ok cum combini alimentele la o masa.....am putea pentru inceput sa sa uitam la alimentele cu indice glicemic scazut...si sa incerci sa le consumi pe alea....sa nu mai consumi fructe+carbo+proteine la o masa.....sa cresti nr de proteine si grasimi bune ingerate...si sa scazi numarul de carbohidrati....sa incerci sa ai cel mai mare nr de calorii ingerate la md...la pranz putin mai mic iar la cina cel mai mic...poate fi diferenta mica intre ele...dar cam asa trebuie sa fie..
Sigur ai carbo in plus azi....
Este ok cu sportul....tine-o tot asa......te cred ca esti foarte obosita de la munca...te vei obisnui in scurt timp....
Cam astea ar fi sfaturile mele...sper sa te ajute....daca ai vreo nelamurire...sau te deranjeaza ca ma bag...sa-mi zici
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]