View Single Post
  #223 (permalink)  
Vechi 15 mar 2011, 23:31:54
sandra24's Avatar
sandra24 sandra24 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: hipocalorica
Date: 164cm, 67kg
Mesaje: 657
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (I)

Citat:
Anterior postat de bianca25 Vezi mesajul
Multumesc de primire
da si eu am fost candva adepta sportului,dar acum din cauza programului de la munca nu pot sa fac sport, plec de acasa dimineata la 9 jumatate si ajung seara la 9 , si dupa atatea ore nu am cum sa fac sport din pacate
si dulciuri mananc pt ca imi plac si nu stiu cand sa ma opresc , stiu ca sunt multe metode de a face dulciuri mai putin calorice dar asta cere si timp si eu nu prea stau bine cu timpul, de cand m-am apoucat iarasi de dieta mananc dimineata lapte cu cereale, apoi salate sau supe , ce e mai usor de preparat, dar din pacate stiu ca nu pot trai asa tot timpu si daca mananc mancaruri mai complexe ma ingras
nu stiu ce sa fac
makar in weekend sa faci putin sport..ajuta mult..mai o alergare in parc...ajuta-te de orice metoda..mergi mai mult pe jos..incearca sa nu mai iei masina in drum spre serviciu..daca ai lift ..nu-l mai folosi...bea cel putin 2 l de apa pe zi...cam astea sunt ideile care imi vin..pe care le poti folosi in lipsa de timp...
sandra24, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2095 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1578 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1579 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]