View Single Post
  #2239 (permalink)  
Vechi 25 nov 2010, 13:42:02
david's Avatar
david david este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Anes bun bancul....dar era pt.cea care m-a ajutat la curatenie..o sa-i spun bancul....apropo fata care ma ajuta la curatenie a fost casatorita a Iaz(Cs)...nenorocitul de sot a lasat-o cu 5 copii,cel mic avea cateva luni si s-a incurcat cu alta.....ea provine dintr-o familie de 13 frati,cine sa o ajute cand toti au fost necajiti...i-a crescut cum a putut,dat la scoala,acum cel mic e la generala...mi-e tare draga ,e o femeie simpla si cu frica de Dumnezeu....unul din fratii ei e plecat in strainatatea s-a intors in tara si le-a cumparat casa mare si frumoasa....acum e si ea linistita si va dati seama ca e cu mult mai mica ca mine si era aproape un copil cand a ramas cu 5 copilasii,au vrut la inceput sa-i infieze dar nu a vrut sa dea niciunul...mereu spunea,cum as putea sa pun eu seara capul pe perina sa nu-i stiu pe toti in patul lor....imi amintesc cand erau micuti,le-am cumparat la toti de incaltat jucarii si dulciuri de Mos Nicolae,n-o sa pot uita niciodata multumirea ce am avut-o on suflet cand le-am vazut cum se bucura....daca Dumnezeu imi ajuta anul acesta de Craciun vreau sa merg la o alta famile necajita sa le daruies cate ceva,e vorba de cei la care le-am dat haine...acum vreau sa le duc de mancare sa aiba si ei ce sa puna pe masa....
Of Angy ,mai facut sa-mi dea lacrimile,ce nenorocit ,o felicit e o luptatoare
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Anes nu ai suparat pe nimeni cu bancul tau...aseara fata ce ma ajutat la curatenie mi-a cerut un sfat...mi-a povestit ca primul copil l-a facut la 7 luni si nu i-a aratat nimeni decat i s-a spus ca e mort..acum ar vrea sa afle daca nu carecumva copilasul ei traieste pe undeva fiind dat spre adoptie....de aflat se poate afla,dar trebuie sa te inarmezi cu rabdare de fier si dureaza foarte mult.....spunea ca sufletul si inima ei ii spune ca acel copil traieste.....a spus ca nu vrea decat sa-l cunoasca si sa-i spuna ca ea nu l-a abansonat niciodata...asa de rau mi-a parut de ea....
Sa dea Dumnezeu sa il gaseasca

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
servus fetelor!
sa stiti ca Bia a fost curajoasa la vaccin . I l-a facut , i-a scos acul si ea intreaba "gata mami" . zambea
chiar si doamna asistenta s-a minunat !
a intrebat-o initial daca a muscat-o tantarul si daca a durut-o cand a muscat-o ,ea a raspuns ca da.
dar la vaccin nu a durut-o
Anes , faine bancurile !
Si fetita mea se numeste Bianca Theodora dar am avut probleme cu ea la vaccin 3 zile morocanoasa si febra,a fost mai bolnavicioasa dar baiatul nici nu zici ca-i fac vaccin nu face febra nu se intampla nimic

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
nu vreau sa stiu ce e in sufletul ei!

Feli ce fetita curajoasa ai!!!! Draguta de ea!

Fetelor, sa stiti ca mi-am facut si eu un ceai verde cu capsuni si hibiscus, nu-mi place.
Poate nu esti tu obisnuita ,sa se intampla si la mine cand am inceput sa beau ceai verde acum 6 ani,o sa te obisnuiesti cu timpul
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]