View Single Post
  #225 (permalink)  
Vechi 18 sep 2011, 10:19:57
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de Pumpkin Vezi mesajul


Nu ai pt ce Momentan cu dieta nu stau nici prost, nici bine. Ai mei s-au potolit ca am mancat ce mancau si ei. Nu au mai facut cartofi prajiti, din fericire De 2 zile am 54,9, iar astazi am in meniu ciorba de perisoare si varza calita cu carne de porc Bine ca nu imi place varza
Cu invatatul stau bine, mai am un capitol, cel mai greu, l-am lasat la urma pt ca sunt sigura ca pica din el. Maine ma intalnesc cu colegul ala care facea misto de mine ca m-am ingrasat, vine si el la marire. Abia astept sa ii vad fata
Tu ce faci? Am vazut ca ti-ai facut un plan. Foarte bine
neatza pitik...pai ce sa fac, sar de la o problema la alta, acum sunt putin ingrijorata ca mi-a venit ciclul, is ceva sangerari momentan nu stiu daca e chiar ciclu, mai repede decat trebuia, eu iau anticonceptionale iar ciclul meu are un program fix, iar acum mi-a venit aiurea, am si trimis un mail la un doctor ginecolog...banuiala mea e ca de la pastilele alea pt constipatie, ca de 3 ani de cand iau anticonceptionalele nu am avut probleme cu ele decat acum...si cat de curand trebuie sa merg si la ginecolog, ca uite vaca de mine are 26 de ani si nu a mai mers pana acum in viata ei la ginecologie sa o consulte acolo, ca na, eu sunt pudica...apoi am in plan sa imi vand un rinichi sau sa amanetez ceva ca sa pot sa imi fac cat de curand un abonament la sala, faza cu vandutul de rinichi pica, dar cu amanatatul o sa mai vad eu...sti D-zeu ce tot fac cu banii, ca iau un salar destul de bunicel, dar mereu imi cumpar alimente din astea sanatoase si alte chestii, si mereu raman fara, plus ca si eu fumez ca turcu...azi o sa mai fac si ceva curatzenie prin casa, un dush ceva, putina bici sper, apoi mai vad eu, eventual ies la o plimbarica...no, eu nu prea is prietena cu carnea de porc, nu zic ca nu imi place, dar e f grasa, si atunci mai bine da-i pace...imediat iau gustarica, 2 bucatele de cioco neagra...iam...de maine mai modific meniul, ca zici ca daca ma axex pe ceva, api tot asa o tin ca proasta...oricum imi postez azi meniul...trebuie sa ma invatz iara cum sa pun o poza, adica gen mic-dejun, cafelute, sa le intampin si eu pe fete, ca am vazut ca se poarta, si normal ca tot ce vad la altul imi trebuie si mie...abia astept sa vad ce a zice colegul ala acum cand o sa te vada....la mine nu e stres cu mancarea...eu mi-o cumpar, eu mi-o fac, eu o mananc....
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]