View Single Post
  #226 (permalink)  
Vechi 11 iun 2012, 09:07:04
quarc's Avatar
quarc quarc este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 nov 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: No one ever drowned in sweat
Date: 190cm, 80kg
Mesaje: 634
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 52 ori in 40 mesaje
Implicit Re: Concurs - o saptamana de sport 30 minute zilnic.

Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul
Desi aveam febra musculara urata la gamba am mai sarit iar coarda 12/13 minute.
Acum am o durere rea de tot la piciorul stang cand calc apasat..sper sa se duca pana pe luni ca am kangoo si am nevoie de muschiul de-acolo..

Ma apuc de tracy si trec pe pilates numai ca incerc sa fac 2 video de la pilates.Sa vedem cum ma simt.
S-a dus durerea? Eu cred ca nu s-a dus, de obicei chestiile astea trec cam intr-o saptamana. Si singurul lucru intens este odihna.

Hai sa iti spun cum fac eu cand am febra musculara si fac ca sa imi treaca repede.
1. Pana in 10 repetitii lente pe intreaga cursa a muschiului respectiv cu greutate cat mai mica, doar asa sa se incalzeasca putin.
2. Intind muschiul, dar cu grija si incet. Il intind pana apare durerea si raman acolo. In timp se relaxeaza si imi permite sa il intind si mai mult, fara probleme.
3. 2-3 repetitii lente pe intreaga cursa a muschiului
4. Intind muschiul.

Si tot asa cand muschiul redevine teapan si dureros.
In cateva reprize ajungi sa te simti ca nou.

Ah si nu mai fortezi cateva zile pana te refaci complet. Poti sa iti dai si cu antiinflamatoare, arinca sau ce mai vrei, dar cu cat fortezi mai mult cu atat se vindeca mai greu.
quarc, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
quarc, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2836 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2319 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat