Subiect: Jurnal gabriela
View Single Post
  #226 (permalink)  
Vechi 01 ian 2011, 12:02:18
iuliagabriela's Avatar
iuliagabriela iuliagabriela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 13 feb 2010
Locaţie: iasi, Romania
Dieta: am luat ce-i bun,din punctul meu de vedere,din tot ce am citit
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 381
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal gabriela

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
Iulia draga mea,

azi te-am descoperit..din plictiseala, intrand prin jurnale am dat si de al tau. Felicitari draga mea..FELICITARI!!

Am fost si eu intr-o situatie cat de cat asemanatoare cu a ta.m-am trezit tot cu o palma..m-am trezit insa acum 10 ani..Ajunsesem pe la aproape 80..ala a fost maximul meu, dar era trist. Am slabit acum 10 ani pana pe la aproape 50 de kilograme..le-am tinut jos 8 ani..dar de 2 am inceput sa uit principiile sanatoase, am inceput sa ma culc iar pe o ureche..si nu e cazul..De doi ani ma zbat iar sa ajung nu la 50..ci doar la un 58..dar sincer, greu se misca totul..sau mai precis, EU NU AI AM MOBILIZAREA, INCREDEREA..ADICA PARAFRAZANDU-TE PE TINE "NU MA MAI IUBESC DEAJUNS.....cred..

Ma bucur ca te-am gasit azi, in ultima zi a anului asta..un an greu pentru mine, dificil..

Am sa te vizitez zilnic, si am sa ma umplu cu pozitivism si cu incredere doar citindu-te.

ahh eu sunt o mare amatoare de quinoa...mareeeee si esti prima persoana pe forumul asta care o gasesc sa stie despre quinoua..ma bucu rmult pentru ca putem schimba retete..eventual..

Draga mea, iti urez un an minunat cu sanatate, fericire, iubire..tot ce e bun!!

plec si eu la petrecere acum..da rplec cu o mare pozitivitate in suflet..plec cu hotarare..si stiu ca am sa ajung si eu acolo und eimi doresc.

te imbratisez cu drag si abia astept sa apari si sa vorbim!!
Imi pare rau ca n-am intrat in albumul meu ieri,cand erai pe forum,dar...ma bucur ca ne-am intalnit astazi,niciodata nu-i prea tarziu,si ca vom putea schimba impresii,ganduri,idei....
Ai o casa superba,un catelus dulce,dulce si o gradina miraculoasa!
LA MULTI ANI draga mea,un an bun,plin de impliniri,sanatate multa si kg date jos!!!Se poate fiindca VREI,POTI SI MERITI.Acesta poate fi sloganul pentru 2011 si desigur credinta-iubeste-l pe aproapele tau ca pe tine insati si vei reusi,cu siguranta vei reusi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
iuliagabriela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1298 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]