Subiect: Jurnal Anorien
View Single Post
  #226 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 20:22:16
cristi2201's Avatar
cristi2201 cristi2201 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica
Date: 163cm, 57.1kg
Mesaje: 566
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Buna Anorien Am prins si eu un moment de respiro si incerc sa trec pe la voi toate , prin casuta . Am citit ca esti putin cam dezamagita . Imi pare rau , dar vreau sa iti zic ca cunosc sentimentul. Eu m-am lasat de SB in a 11 a zi pentru ca mi s-a facut rau. Corpul meu a simtit lipsa nutrientilor, a simtit lipsa de carbo . Si s-a razbunat pe mine ! Luni am vomitat si marti am zacut toata ziua. Mi-am dat seama ca am pierdut o zi de invatat din cauza unei diete ! Eu nu sunt asa. Vreau sa slabesc, insa mai mult vreau sa fiu sanatoasa, de fapt vreau sa slabesc sanatos ...

In legatura cu faptul ca te gandesti mereu la mancare , vreau sa iti zic ca te inteleg mai bine ca oricine. Acum vreo luna, poate chiar mai putin, ma plangeam fetelor pe site ca nu mai stiu ce sa maifac, eram pur si simplu OBSEDATA de mancare , mereu ma gandeam la ce ora o sa mananc si cat voi manca, cate grame, cate calorii,,, cu cat ma gandeam mai mult, cu atat mi-era mai foame , si vroiam mai mult.

Eu acum m-am intors la hipocalorica, sper ca nu ma voi ingrasa din cauza ca am introdus carbo fara o trecere lenta , insa nu mai puteam trai fara ei . Am simtit si la invatat lucrul asta : nu mai dadeam randament, invatam putin si apoi nu mai retineam nimic. ASta pana ieri cand am mancat painica cu unt si niste covrigi la MD si am invatat incontinuu 12 ore (cu pauze doar pt mancat si dus la baie ).. Am inteles ca SB nu este de mine . Asa ca iti spun si tie , ai grija ce faci, pentru ca sanatataea este cea mai importanta ... Si incearca sa nu mai fii stresata de dieta , stiu ca este greu , dar asa simti mereu nevoia sa mananci nu ? (eu asa eram...si sper sa nu mai ajung in punctul ala . Vreau sa mananc tot ce vreau creierul meu, insa in cantitati mici acele alimente nesanatoase)

Am incercat sa imi iau organismul la rost, dar nu a mers, acum il iau cu frumosul, poate asa voi da randament mai mare

Te pup si iti urez un wweekend placut Ai grija de tine
__________________
Jurnal Cristi


Don’t surrender ’cause you can win


Ultima dată editat de cristi2201; 28 ian 2011 at 20:24:27.