View Single Post
  #2260 (permalink)  
Vechi 22 mar 2011, 19:39:44
camyuta's Avatar
camyuta camyuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 dec 2010
Locaţie: Galway, Irlanda
Vârsta: 42
Dieta: Rina 90
Date: 168cm, 80.1kg
Mesaje: 163
Aprecieri acordate: 52
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 59 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Buna camyuta.
Bine ai venit in grupul nostru si iti dorim mult succes la slabit.
Meniul tau pare ok, eu as avea doar o singura recomandare de facut. Nu stiu daca ai trecut cantitatiile corecte dar la ce am socotit eu iese ca la micul dejun ai mancat 100 de grame iar la gustarea 1 355g. Cred ca ar trebui sa fie chiar invers chestiile. Adica incearca sa mananci mai mult la mesele principale :mic dejun, pranz si cina si mai putin la gustari. Ca sa fie timp destul sa se faca digestia. Stiu ca la ora 6 dimineata e greu sa mananci prea mult dar incearca sa te obisnuiesti sa mananci putin mai mult la micul dejun si mai putin la gustarea 1.
In rest pare ok. Felicitari.
Ah, mai am o intrebare: ce este de fapt: carne-porc-afumata-sunca-extra-degresata-aprox-4-grasime-conservata-fript chiar are 1.4% grasime dar colesterolul 90%? Imi pare tare dubios. Poate te mai uiti o data pe eticheta sa ne spui.
Buna Chriselle. Ma bucura faptul ca ai studiat meniul meu si vin cu lamuririle de rigoare: am pus la micul dejun ouale fierte pt ca am luat in ordine lista care se deschide in meniuri, eu la 6 si un pic plec la serviciu si m-am obisnuit sa pap ceva, inainte papam un bol cu cereale acu cu SB a trebuit sa renunt si pap putin ca n-am timp de papa consistenta si atunci mananc mai mult la 10. De fapt asta ar tebui sa fie micul dejun si ouale gustarea numai ca eu le-am luat in ordine si au iesit asa. Treaba cu carnea aia de porc era de fapt o bucata de sunca cruda degresata facuta la cuptor numai ca nu am gasit in lista de meniuri si am ales aia uitandu-ma mai mult la nr de calorii si nu la componenta. Scuzele de rigoare daca te-am indus in eroare. Inca invat. Pupici si mai tarziu postez si meniul de azi.