Subiect: Jurnal-Ieucumine
View Single Post
  #227 (permalink)  
Vechi 27 mar 2013, 20:52:34
alinu0809's Avatar
alinu0809 alinu0809 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2013
Locaţie: Darmstadt, Germania
Vârsta: 32
Dieta: Alimentatie sanatoasa + sport
Date: 170cm, 60kg
Mesaje: 327
Aprecieri acordate: 62
Am fost apreciat(a) de 58 ori in 46 mesaje
Implicit Re: Jurnal-Ieucumine

Citat:
Anterior postat de ieucumine Vezi mesajul
Hello there!
Azi dimineata am mancat 2 iaurturi 0,1% cu 2 linguri de dulceata de caise si niste fulgi (ora 7 juma), pe la 10 am mancat un mar, iar pe la 12 jumatate am fost la prietena mea la cantina, la ASE. Mega ieftina mancarea. Am luat cartofi taranesti, piept de pui la gratar si o gogonea. Nu prea aveam din ce alege. Mai erau ceva legume cu pilaf, cartofi prajiti, varza a la cluj si gogosi. Am primit o portie mica de cartofi taranesti care nu prea m-a saturat. Pe la 2 mi-am luat un covrig cu cioco de la Luca, parca. Asta e parte nasoala la Bucuresti, la fiecare colt de strada e cate o patiserie si eu salivez la astea. Am mai mancat 2 biscuiti cu ciocolata si la cina nu stiu ce mananc. Imediat ma duc sa ma vad cu niste rude si n-am niciun chef de ele.
Ne mai auzim pe seara.
O zi faina tuturor
Ce mă bucur că nu văd simigerii și patiserii peste tot, că și mie îmi plac astea. Mai ales covrigii, mamă mamă. Stai să vezi că au nemții Paște duminica asta.. O să mănânc de 100 de ori cu ocazia Paștelui anu' ăsta
__________________
Jurnal Alinu
alinu0809, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1848 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1332 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]