Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal-Ieucumine

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #221 (permalink)  
Vechi 26 mar 2013, 20:47:56
Dona Clara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mar 2013
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Hipocalorica
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 892
Aprecieri acordate: 41
Am fost apreciat(a) de 195 ori in 180 mesaje
Implicit Re: Jurnal-Ieucumine

Citat:
Anterior postat de ieucumine Vezi mesajul
Hello there!
Transmit din infriguratul Bucuresti, desi nu e asa rau cum ma asteptam. Am plecat cu trenul pana la urma, la ora 9. Am mancat iaurt 0,1% cu cereale pe la ora 7 si un pic. Am trisat cu un baton de twix si 2 biscuiti cu unt pe la 8 jumatate. Pana la 3 jumatate cand am ajuns am mancat 3 batoane de cereale(86 kcal/buc) si un pachet de bellvita. Plus 1 litru de apa. Pe la 4 am mancat un bol de ciorba si acum pe seara am rontait un mar, o bucatica de branza si niste pufuleti. E seara de meci (iar!!!) asa ca o sa rad o bere cu lamaie.
M-am cantarit aici si imi arata 59 kg. Eu acum 2 zile pe cantarul meu aveam 62. Prietena mea zice ca ii merge cantarul bine. Intrebarea e: daca as avea 59 kg m-as simti mai bine in pielea mea?
O seara faina sa aveti

Buna seara si bine ai sosit! Chiar ma intrebam, cum ti-a fost drumul!
__________________
Jurnal

Dona Clara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1988 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #222 (permalink)  
Vechi 26 mar 2013, 21:21:36
ieucumine's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 mar 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 32
Dieta: mancat sanatos! fara mancat compulsiv
Date: 173cm, 61kg
Mesaje: 635
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 110 ori in 97 mesaje
Implicit Re: Jurnal-Ieucumine

Citat:
Anterior postat de Dona Clara Vezi mesajul
Buna seara si bine ai sosit! Chiar ma intrebam, cum ti-a fost drumul!

A trecut timpul destul de repede. Am avut o carte destul de buna si nici n-am simtit cum au trecut 7 ore. Am dat si de un gagiu dragut si mi-am fluturat putin genele catre el . Cand am ajuns in Bucuresti, mi-a urat o zi faina si cam atat

Zilele astea tre' sa-mi iau alta carte, ca pana la Timisoara e drumul si mai lung. Nici nu vreau sa ma gandesc...
__________________
Jurnal





I'm not fat! I'm just big-boned!
She turned her can'ts into cans and her dreams into plans.
ieucumine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2127 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1610 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1611 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #223 (permalink)  
Vechi 26 mar 2013, 21:24:38
Dona Clara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mar 2013
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Hipocalorica
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 892
Aprecieri acordate: 41
Am fost apreciat(a) de 195 ori in 180 mesaje
Implicit Re: Jurnal-Ieucumine

Citat:
Anterior postat de ieucumine Vezi mesajul
A trecut timpul destul de repede. Am avut o carte destul de buna si nici n-am simtit cum au trecut 7 ore. Am dat si de un gagiu dragut si mi-am fluturat putin genele catre el . Cand am ajuns in Bucuresti, mi-a urat o zi faina si cam atat

Zilele astea tre' sa-mi iau alta carte, ca pana la Timisoara e drumul si mai lung. Nici nu vreau sa ma gandesc...

Pai da, ca daca te prinde cartea trece imediat timpul. Ce ai citit?
__________________
Jurnal

Dona Clara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1988 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #224 (permalink)  
Vechi 26 mar 2013, 21:33:14
ieucumine's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 mar 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 32
Dieta: mancat sanatos! fara mancat compulsiv
Date: 173cm, 61kg
Mesaje: 635
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 110 ori in 97 mesaje
Implicit Re: Jurnal-Ieucumine

Citat:
Anterior postat de Dona Clara Vezi mesajul
Pai da, ca daca te prinde cartea trece imediat timpul. Ce ai citit?
Nimic prea greu, am avut o carte usoara: P.S I love you. Am vazut de vreo 4 ori filmul si eu am obiceiul sa citesc cartile dupa ce am vazut filmele
__________________
Jurnal





I'm not fat! I'm just big-boned!
She turned her can'ts into cans and her dreams into plans.
ieucumine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2127 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1610 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1611 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #225 (permalink)  
Vechi 27 mar 2013, 15:44:56
ieucumine's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 mar 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 32
Dieta: mancat sanatos! fara mancat compulsiv
Date: 173cm, 61kg
Mesaje: 635
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 110 ori in 97 mesaje
Implicit Re: Jurnal-Ieucumine

Hello there!
Azi dimineata am mancat 2 iaurturi 0,1% cu 2 linguri de dulceata de caise si niste fulgi (ora 7 juma), pe la 10 am mancat un mar, iar pe la 12 jumatate am fost la prietena mea la cantina, la ASE. Mega ieftina mancarea. Am luat cartofi taranesti, piept de pui la gratar si o gogonea. Nu prea aveam din ce alege. Mai erau ceva legume cu pilaf, cartofi prajiti, varza a la cluj si gogosi. Am primit o portie mica de cartofi taranesti care nu prea m-a saturat. Pe la 2 mi-am luat un covrig cu cioco de la Luca, parca. Asta e parte nasoala la Bucuresti, la fiecare colt de strada e cate o patiserie si eu salivez la astea. Am mai mancat 2 biscuiti cu ciocolata si la cina nu stiu ce mananc. Imediat ma duc sa ma vad cu niste rude si n-am niciun chef de ele.
Ne mai auzim pe seara.
O zi faina tuturor
__________________
Jurnal





I'm not fat! I'm just big-boned!
She turned her can'ts into cans and her dreams into plans.
ieucumine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2127 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1610 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1611 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #226 (permalink)  
Vechi 27 mar 2013, 16:03:47
Dona Clara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mar 2013
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Hipocalorica
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 892
Aprecieri acordate: 41
Am fost apreciat(a) de 195 ori in 180 mesaje
Implicit Re: Jurnal-Ieucumine

Citat:
Anterior postat de ieucumine Vezi mesajul
Hello there!
Azi dimineata am mancat 2 iaurturi 0,1% cu 2 linguri de dulceata de caise si niste fulgi (ora 7 juma), pe la 10 am mancat un mar, iar pe la 12 jumatate am fost la prietena mea la cantina, la ASE. Mega ieftina mancarea. Am luat cartofi taranesti, piept de pui la gratar si o gogonea. Nu prea aveam din ce alege. Mai erau ceva legume cu pilaf, cartofi prajiti, varza a la cluj si gogosi. Am primit o portie mica de cartofi taranesti care nu prea m-a saturat. Pe la 2 mi-am luat un covrig cu cioco de la Luca, parca. Asta e parte nasoala la Bucuresti, la fiecare colt de strada e cate o patiserie si eu salivez la astea. Am mai mancat 2 biscuiti cu ciocolata si la cina nu stiu ce mananc. Imediat ma duc sa ma vad cu niste rude si n-am niciun chef de ele.
Ne mai auzim pe seara.
O zi faina tuturor

Sa ai si tu o zi faina, si have fun.

Da asa e, la fiecare colt de strada cel putin o patisserie, o simigerie ceva. Ai zice ca lumea in Bucuresti mananca numai covrigi si produse de patisserie
__________________
Jurnal

Dona Clara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1988 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #227 (permalink)  
Vechi 27 mar 2013, 20:52:34
alinu0809's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2013
Locaţie: Darmstadt, Germania
Vârsta: 32
Dieta: Alimentatie sanatoasa + sport
Date: 170cm, 60kg
Mesaje: 327
Aprecieri acordate: 62
Am fost apreciat(a) de 58 ori in 46 mesaje
Implicit Re: Jurnal-Ieucumine

Citat:
Anterior postat de ieucumine Vezi mesajul
Hello there!
Azi dimineata am mancat 2 iaurturi 0,1% cu 2 linguri de dulceata de caise si niste fulgi (ora 7 juma), pe la 10 am mancat un mar, iar pe la 12 jumatate am fost la prietena mea la cantina, la ASE. Mega ieftina mancarea. Am luat cartofi taranesti, piept de pui la gratar si o gogonea. Nu prea aveam din ce alege. Mai erau ceva legume cu pilaf, cartofi prajiti, varza a la cluj si gogosi. Am primit o portie mica de cartofi taranesti care nu prea m-a saturat. Pe la 2 mi-am luat un covrig cu cioco de la Luca, parca. Asta e parte nasoala la Bucuresti, la fiecare colt de strada e cate o patiserie si eu salivez la astea. Am mai mancat 2 biscuiti cu ciocolata si la cina nu stiu ce mananc. Imediat ma duc sa ma vad cu niste rude si n-am niciun chef de ele.
Ne mai auzim pe seara.
O zi faina tuturor
Ce mă bucur că nu văd simigerii și patiserii peste tot, că și mie îmi plac astea. Mai ales covrigii, mamă mamă. Stai să vezi că au nemții Paște duminica asta.. O să mănânc de 100 de ori cu ocazia Paștelui anu' ăsta
__________________
Jurnal Alinu
alinu0809, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1848 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1332 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #228 (permalink)  
Vechi 28 mar 2013, 09:44:16
ieucumine's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 mar 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 32
Dieta: mancat sanatos! fara mancat compulsiv
Date: 173cm, 61kg
Mesaje: 635
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 110 ori in 97 mesaje
Implicit Re: Jurnal-Ieucumine

Da, sunt prea multe simigerii si patiserii. Am noroc si eu ca in Tm nu sunt atatea.
Ieri pe la 5 am fost la vara-mea, care e un fel de health freak, si am mancat ceva legume la cuptor. Erau cartofi, sfecla, patrunjel, morcov, taiate rondele si bagate la cuptor. Le-am mancat cu salata de sfecla si au fost super bune. I-am zis si la vara-mea faza cu mancatul compulsiv. Mi-a dat niste argumente, cum ca toata rezolvarea e in noi, ca nu avem nevoie de carti si de psihologi, iar totul sta in ambitia noastra. Am plecat de acolo foarte impacata cu mine, dar e atat de usor sa vorbesti si atat de greu sa faci. Am plecat impacata cu mine de la psihiatru, de la psiholog, de la prieteni, de la ea si tot am facut-o. Sunt un pic debusolata, nu inteleg ce se intampla cu mine si cum am ajuns aici. Stiu ca eu trebuie sa rezolv asta, dar nu ma mai simt in stare sa lupt cu mine. De fiecare data ajung la fel... Ma simt aiurea, vinovata, ma urasc in momentele alea, sunt dezgustata de mine, urasc momentul in care vars si cum ma simt dupa si totusi ajung din nou acolo. Sunt intr-o bucla in care ma invart incontinuu.

Anyway, ieri am baut si limonada cu miere si ghimbir, asta a fost pe la 6, si n-am mai mancat nimic toata ziua. Si culmea e ca nu mi-a fost foame. Azi dimineata am mancat obisnuitele iaurturi 0,1% cu cereale si dulceata de caise. Inainte sa plec din Bucuresti, vreau sa ma duc la Mega Image sa-mi fac stocul cu tot felul de cereale si seminte.
O zi faina tuturor!
__________________
Jurnal





I'm not fat! I'm just big-boned!
She turned her can'ts into cans and her dreams into plans.
ieucumine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2127 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1610 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1611 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #229 (permalink)  
Vechi 28 mar 2013, 16:32:48
alinu0809's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2013
Locaţie: Darmstadt, Germania
Vârsta: 32
Dieta: Alimentatie sanatoasa + sport
Date: 170cm, 60kg
Mesaje: 327
Aprecieri acordate: 62
Am fost apreciat(a) de 58 ori in 46 mesaje
Implicit Re: Jurnal-Ieucumine

Citat:
Anterior postat de ieucumine Vezi mesajul
Da, sunt prea multe simigerii si patiserii. Am noroc si eu ca in Tm nu sunt atatea.
Ieri pe la 5 am fost la vara-mea, care e un fel de health freak, si am mancat ceva legume la cuptor. Erau cartofi, sfecla, patrunjel, morcov, taiate rondele si bagate la cuptor. Le-am mancat cu salata de sfecla si au fost super bune. I-am zis si la vara-mea faza cu mancatul compulsiv. Mi-a dat niste argumente, cum ca toata rezolvarea e in noi, ca nu avem nevoie de carti si de psihologi, iar totul sta in ambitia noastra. Am plecat de acolo foarte impacata cu mine, dar e atat de usor sa vorbesti si atat de greu sa faci. Am plecat impacata cu mine de la psihiatru, de la psiholog, de la prieteni, de la ea si tot am facut-o. Sunt un pic debusolata, nu inteleg ce se intampla cu mine si cum am ajuns aici. Stiu ca eu trebuie sa rezolv asta, dar nu ma mai simt in stare sa lupt cu mine. De fiecare data ajung la fel... Ma simt aiurea, vinovata, ma urasc in momentele alea, sunt dezgustata de mine, urasc momentul in care vars si cum ma simt dupa si totusi ajung din nou acolo. Sunt intr-o bucla in care ma invart incontinuu.

Anyway, ieri am baut si limonada cu miere si ghimbir, asta a fost pe la 6, si n-am mai mancat nimic toata ziua. Si culmea e ca nu mi-a fost foame. Azi dimineata am mancat obisnuitele iaurturi 0,1% cu cereale si dulceata de caise. Inainte sa plec din Bucuresti, vreau sa ma duc la Mega Image sa-mi fac stocul cu tot felul de cereale si seminte.
O zi faina tuturor!
Băi, nu știu, eu de exemplu îmi strâng motivație atunci când vorbesc cu alte persoane despre planurile mele. Indiferent că-s ele de acord cu planurile sau nu. Atâta timp ce vorbesc despre lucrul ăla destul de mult, îl duc la capăt până la urmă. E puțin ciudat. Sau mă mai apucă pe mine câte un "de azi totul va fi diferit" și atunci iar dă toată ambiția în mine. Cel puțin în ultimele 2 luni simt că mi-am întors viața pe dos și nu în sensul rău. E o chestie care vine din noi, așa-i, însă trebuie să o găsim și, odată găsită, să o ținem în noi, să o întreținem, ca pe o flacără. Jur, știu că sună a povești aiurea, dar așa e!
Fă-ți ordine în gânduri, amintește-ți că ești și tu om și că mai greșești și nu te gândi că n-ai voie să mănânci NICIODATĂ covrigi sau produse de patiserie. Doamne ferește. Adică nu în fiecare zi, dar o dată la nuș' cât timp, n-o să te omoare. Decât să tot trăiești cu vinovăție și să-ți afecteze sănătatea lucrul ăsta.
S-ar foarte putea să nu cunosc prea bine subiectul, dar ceea ce am scris mai sus consider că e universal valabil.
__________________
Jurnal Alinu
alinu0809, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1848 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1332 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #230 (permalink)  
Vechi 28 mar 2013, 17:08:23
Dona Clara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mar 2013
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Hipocalorica
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 892
Aprecieri acordate: 41
Am fost apreciat(a) de 195 ori in 180 mesaje
Implicit Re: Jurnal-Ieucumine

Citat:
Anterior postat de alinu0809 Vezi mesajul
Băi, nu știu, eu de exemplu îmi strâng motivație atunci când vorbesc cu alte persoane despre planurile mele. Indiferent că-s ele de acord cu planurile sau nu. Atâta timp ce vorbesc despre lucrul ăla destul de mult, îl duc la capăt până la urmă. E puțin ciudat. Sau mă mai apucă pe mine câte un "de azi totul va fi diferit" și atunci iar dă toată ambiția în mine. Cel puțin în ultimele 2 luni simt că mi-am întors viața pe dos și nu în sensul rău. E o chestie care vine din noi, așa-i, însă trebuie să o găsim și, odată găsită, să o ținem în noi, să o întreținem, ca pe o flacără. Jur, știu că sună a povești aiurea, dar așa e!
Fă-ți ordine în gânduri, amintește-ți că ești și tu om și că mai greșești și nu te gândi că n-ai voie să mănânci NICIODATĂ covrigi sau produse de patiserie. Doamne ferește. Adică nu în fiecare zi, dar o dată la nuș' cât timp, n-o să te omoare. Decât să tot trăiești cu vinovăție și să-ți afecteze sănătatea lucrul ăsta.
S-ar foarte putea să nu cunosc prea bine subiectul, dar ceea ce am scris mai sus consider că e universal valabil.

Cred ca nici nu putea fi mai bine pus in cuvite!
__________________
Jurnal

Dona Clara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1988 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, ieucumine, jurnal, jurnale, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole