View Single Post
  #227 (permalink)  
Vechi 13 nov 2009, 11:18:30
Antuca's Avatar
Antuca Antuca este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 oct 2009
Locaţie: Piatra Neamt, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Monti+ sport!
Date: 168cm, 63.4kg
Mesaje: 716
Aprecieri acordate: 16
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 15 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac

Citat:
Anterior postat de Andreeag Vezi mesajul
Fetelor va urmaresc in fiecare zi...va citesc povestile si mesajele cu mare interes,dar nu prea scriu ce-i drept.Mi se pare ca ma bag in seama aiurea....stiu ca par nebuna,dar prin asta rezulta ca nu prea am stat pe forumuri..Eu sunt putin suparata si o sa va spun si de ce.Am inceput pe 25 septembrie sa tin dieta lui Montignac....merg dupa principiile lui,ma simt foarte bine,mi se pare foarte sanatos tot ceea ce mananc....pe 25 sept cand am inceput dieta,m-am cantarit si aveam 65,55 . Intr-o saptamana am dat jos 2.65kg.Urmatoarele 3 saptamani am intrat in perioada de stagnare...apoi am mai dat jos,iar acum sunt iar in perioada de stagnare.Este normal sa intru asa de repede? Sunt dispearata sa arate cantarul cu 5 in fata ... m-am saturat de 60 si ceva ... Sper ca maine (vineri) , ziua mea de cantarit sa am o veste buna .Am si gresit,am mai facut abateri,ba o prajiturica mica,ba o patratica de cioco....ca la mine acasa....n-ati vrea sa stiti cum se mananca.Imi este foarte greu sa tin o dieta.Dar am si o parte buna a povestii.Duminica incepe postul Craciunului si as vrea sa il tin pe tot....ar fi pentru prima data in viata,dar niciodata nu e prea tarziu si am zis ca asa as putea renunta la dulciuri , micile abateri de care nu pot scapa,ca ele contin lapte,oua....Si in felul asta poate o sa dau jos iar ca la inceput.Credeti ca e o idee buna sa tin post ? Cu mancare Monti bineinteles.
Nu te intrista! Trebuie sa te bucuri de kg pe care le-ai pierdut si sa fii optimista!
In cazul in care consumi multe lactate, incearca sa le reduci.
Antuca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2002 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1485 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]