View Single Post
  #22700 (permalink)  
Vechi 21 dec 2013, 22:12:51
jumbix's Avatar
jumbix jumbix este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 16 aug 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: hipocalorica
Date: 170cm, 106.8kg
Mesaje: 1.932
Aprecieri acordate: 1.268
Am fost apreciat(a) de 2.149 ori in 1.445 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
iulia, scuza-ma ca ma bag neintrebata. orice dieta ai incepe acum nu cred ca vei slabi imediat, poate chiar vei pune 2-3 kg. daca tii cu dintii de hipocal(pe care eu o dezaprob aproape cat pe Dukan) ia-o treptat. adica socoteste-ti metab bazal si scade 300 cal. si bineinteeles, sport, ca acu ai o greutate ok pt sport. o sa o iei inital in sus, apoi o sa incepi sa slabesti. cand nu mai slabesti mai cobori 100 cal sau cresti sportul, si tot asa, desi eu nu ti-as recomanda sa scazi sub 1600, am tot citit despre efectele negative. si se pare ca si teoria restrictiei calorice (ma refer evident la legatura restrictie calorica/longevitate) este tot mai des infirmata. tot citesc de bine despre low carb, ca ar preveni efectiunile degenerative, dar tare ma tem ca in 5-10 ani o sa fie grav contrazise. acu, eu il iubesc pe monti, pentru ca poti tine si cand esti bolnava, si gravida, si cand alaptezi, e regimul ideal pt diabetici, etc. dar stiu ca voua nu va place...macar nu manca sub 1500 cal daca te hotarasti pt hipocal, si poate nu ar fi rau ca o preioada sa tii totusi joia de proteine.
Am sa ma informez inainte sa ma apuc de ceva, am sa citesc si despre dieta montignac pentru ca deocamdata nu prea stiu cu ce se mananca. Stiu ca am sa pun cateva kg la inceput, eu oricum am pus acum dupa dukan...de dukan nu ma mai pot apuca iar daca mananc haotic ajung repede peste 100.
__________________
Jurnal de grasana
Acest membru apreciaza mesajul lui jumbix:
rozica1965 (21 dec 2013)