View Single Post
  #2286 (permalink)  
Vechi 21 nov 2010, 18:38:27
TinAlexa's Avatar
TinAlexa TinAlexa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 49
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
fetelor, multumesc ca sunteti langa mine!
eu stiu ca de cand m-am lasat de fumat mi-am permis mai multe fructe, am mancat mai ds si mai haotic, si am inceput sa folosesc fructoza, am abuzat de painitele wasa.
adevarul e ca m-amingrasat, am undeva la 64 de kg. desi nu vreau sa recunosc asta, si am gasit tot felul de scuze.
un kg l-am luat cu pastilele, si unul m-am ingrasat pur si simplu din cauza exceselor de fructe, cereale si branzeturi si paste.

asa ca eu am nevoie de o limitare a painii, a fructelor si a branzeturilor. Man nu restrictioneaza carnea si legumele insa.
am nevoie de disciplina, si vrea sa dau repede jos ce am acumulat luna asta.


mi-e frica sa mai stau asa.
de cand am venit aici sunt foarte trista, azi am chiar plans, n-am mai rezistat.
mama si fratele meu vin obositi de la munca, seara, si se bucura ca le gasesc toate facute, nu prea mai au chef si de mine.
fratele meu se lipeste de calculator, mama se pune la televizor.
adevarul e ca nici eu nu prea am chef de povesti.
ma plictisesc tare, si ma simt singura.
vremea e foarte urata, si nu prea am ce sa fac nici in oras.
la televizor nu ma uit.
mi-e dor de al meu, care e departe.
lipsa de activitate ma omoara. sa fac toata ziua mancare si curatenie ma omoara. e ok o zi doua, dar deja mi-a iesit pe urechi.
am nevoie de activitate, sa ma trezesc dimineata ca sa merg la munca, nu sa stiu ca pot sa ma trezesc la oricat, ca n-am nimic important de facut.

azi m-a tentat o cutie de ciocolata, si nu avea nici o legatura cu abaterile de aseara.
avea legatura cu nevoile mele sufletesti. am rezistat, si am mancat conform pana acum, dimineata fructe, la pranz brocolli cu putin unt si branza pecorino si o lingura de fasole scazuta, imediat am sa mananc ceva clementine, si apoi am sa mananc ceva carnita cu brocolli

Dar am vazut ca spune 200gr carne, 1 rosie, 1 iaurt, astea sint limitari, mai floricico capul sus, uite cind vin ai tai acasa sint bucurosi sa gaseasca mincarica pe masa Nu te mai necaji.
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2325 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1808 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1292 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]