View Single Post
  #229 (permalink)  
Vechi 02 iun 2009, 16:37:29
Luna's Avatar
Luna Luna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Red face Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Eu nu am mai avut asa ceva niciodata. De vreo cateva luni gaseam multe furnici la bucatarie, dar nu intelegeam de ce au aparut nitam-nisam, ca nu lasa mancare pe masa. Si azi cand mi-am bagat nasul acolo, m-am ingrozit. Am aruncat tot. Daca va uitati la categoria cereale, la calculator, vedeti cate am putut sa arunc.

Totusi mai am 2 pungi nedesfacute de faina, le arunc si pe alea?
In zahar si sare nu i-am vazut sa stea. Nu le place

Ce fac la haine? Ca ma sperii... Am curatat toate rafturile cu detergent, i-am omorat pe toti si tot mai ies de undeva
Partea proasta e ca la mine bucataria este open. Deci da direct in casa...
Ce nasol Arunca tot si impacheteaza ce ai pe acolo si da-le "hrana" toxica (macar cat nu esti in casa), un insecticid. Si arunca faina aia.
Citisem ca pt furnici se lasa pe traseul lor bucati de lamaie uscata. Nu am incercat sa vad daca e si eficient.
Pt molii, nu stiu ce sa zic
Hainele impacheteaza-le si pune produse antimolii din comert atat in punga, cat si in afara ei (respectiv in dulap).
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]