View Single Post
  #2296 (permalink)  
Vechi 06 sep 2010, 19:29:11
sunshine's Avatar
sunshine sunshine este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 oct 2009
Locaţie: acasa, Romania
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 5.016
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Citat:
Anterior postat de choco Vezi mesajul
multumesc sunshine!mai greu cu sportul la mine..nu prea imi place .dar fac de 2 ori pe saptamana.cat despre dieta..imi doresc doar sa am grija la ce pap si sa renunt pe cat posibil la dulciuri,asta este marea mea problema.
si in fiecare seara am un aparat de vibro-masaj pe care il tin 30 de minute,imi place sa bazaie el treaba pentru mine .pare destul de bun pentru ca de fiecare data cand termin se fac ,,punctulete de grasime" pe abdomen.deci cred ca aceea grasime se topeste..nu?
Grasimea nu se topeste printr un aparat Ci atunci cand o consuma organismul tau pt a supravietui. Trebuie un deficit de calorii, si atunci incepe sa arda din grasime. Deci prin sport
In alea 30 de min mai bine faci miscare
sunshine, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sunshine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1771 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]