View Single Post
  #23 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 08:18:23
zidezi's Avatar
zidezi zidezi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 24 mar 2012
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 55.9kg
Mesaje: 43
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal "zidezi" Anne-Marie

Am inceput dieta cu supa de varza-personalizata
sunt la ziua 3 cu banane primele 3 zile sunt cele mai grele ca ai numai fructe legume si supa darrrrr cu toate astea am reusit sa maresc cantitatile si sa ma incadrez in numarul de calorii sanatos adica nu am scazut sub 1200.abia astept zilele cu orez si peste .imi place aceasta dieta am mai incercat-o si chiar nu e periculoasa daca mananci in cantitati marii legume si fructe .eu de exemplu mancam si inainte 1200 de calorii pentru dieta hipocalorica dar nu aveam nici un rezultat pentru ca niciodata n-am stiut sa ma feresc de asta ca are carbohidratii nush cati sau prea multii sau asta nu mananc ca am trecut de numarul d grasimi pe care il am voie azi.dieta asta e simpla si efectiva.repet nu ma infometez chiar deloc. si o mica nota pt mine: DE DATA ASTA chiar IMI VOI MENTINE GREUTATEA va puup
zidezi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1514 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 997 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 740 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]