Subiect: Jurnal adinutza
View Single Post
  #23 (permalink)  
Vechi 01 iul 2009, 07:30:48
adinutza's Avatar
adinutza adinutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: mancat sanatos
Date: 165cm, 59kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal adinutza

Neatza, salbutelor
Din pacate am ramas fara net zilele astea, dar iata ca am revenit.
Tot din pacate am si o veste mai putin buna pt mine si anume ca nu am mai slabit mai deloc, adica acum am 60 kg. Cam putin. Dar avand in vedere stesul din cauza licentei am papat ceva mai multe calorii. Cred ca de azi voi incepe sa mai reduc din calorii. Ca pe 20 plec la mare si vreau sa schimb prefixul la kg. Azi nici nu mai stiu ce sa mananc. Cred ca o salata cu pui si un iaurt cu cereala. Diseara ma duc iar la sala si pe urma din nou la invatat. Mai am putin pana la licenta(6 iulie) si vreau nota mare. O sa fac niste calcule la calorii sa vad ce meniu imi stabilesc pt azi. Peste masa de dimineata am cam sarit. Am papat 2 felii de paine feliata cu 2 felii subtirele de parizer de pui. M-am trezit mai greu de dimineata.
Gata cu palavrageala, sa trec la munca.
O zi cat mai frumoasa va doresc si mai vb.
adinutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1516 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 999 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 483 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]