View Single Post
  #23 (permalink)  
Vechi 17 mai 2011, 08:04:04
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Sufar de binge eating!!!

Christine - eu inteleg perfect prin ce treci - daca te uiti avem cam aceeasi inaltime si acelasi target - cei drept eu am aproape 44 ani deci eu sunt mai nebuna ca tine. Dar am avut si eu 22 ani si stiu prin ce treci. Doar ca eu niciodata n-am ajuns sa-mi provoc voma. In schimb am tinut tot felul de diete care de care mai traznite. Imi amintesc cand aveam 22 ani, 1.63 m si 48 kg - mi se parea ca sunt ca o mingiuta. Iubitul meu avea 1.85 si 80 kg simi se parea ca e inalt si slab. Nu era slab era bine facut dar mie mi se parea ca suntem ca un bat si minge. Ca urmare mancam din ce in ce mai putin pana am ajuns la 45 kg - eram f slaba dar tot mi se parea ca sunt grasa. Cand faceam dragoste cu el ma acopeream cu cearsaf si evitam sa-l las sa se uite la mine ( de rusine pentru "excesul" meu corporal. Asta pana a inceput sa-mi zica ce sexy sunt, ce fund fain am, ce picioare frumoase. Mi-a zis asta de atat de multe ori pana am inceput sa ma simt sexy. Nu purtam fuste scurte sau sorturi pentru ca mi-era rusine ca sunt grasa. Dupa ce m-a convins ca sunt sexy (macar in ochii lui - si asta era tot ce conta pentru mine) am inceput sa port haine stramte, fuste scurte si srturi. Si ma uit acum in poze - aratam perfect. Toata viata a fost important pentru mine sa nu ma ingras si sa imi pastrez forma fizica. Am nascut 2 copii - in timpul sarcinilor nu am luat mai mult de 10 kg si am nascut doi baieti grasuti de 4 kg. Mi-am revenit repede dupa sarcini. Manaca sanatos - 3 mese usoare cu suficiente proteine, 2 gustari fara exces de fructe, bea suficienta apa, fa masaj, fa sport. E o cursa de o viata si nu vrei s-o distrugi prin bulimie sau anorexie.
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat