View Single Post
  #230 (permalink)  
Vechi 25 mar 2011, 23:51:21
eirene21's Avatar
eirene21 eirene21 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Mananc sanatos si fac sport!
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 541
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eirene- In fiecare zi la fel si totusi alta!

Am pus mana pe un regim de la un nutritionist. Eram curioasa sa vad cum au slabit fetele care l-au tinut atatea kilograme...una 6, alta 13, inca una 9.
Eu initial am zis ce calorii are meniul?...pai 1500 mi s-a zis si m-am mirat nitel...nu ca n-ar putea slabi, dar in trei saptamani atatea kilograme mi se par cam multe.
Si l-am luat sa-l calculez aici....si am vazut ca aveam dreptate cand ma gandeam ca e ceva in neregula...aduna doar 1010 si poate putin mai mult daca inlocuiesti puiul cu pestele; regulile de baza se incalca, dar nu mori de foame.
Nu ca n-
as fi tentata sa-l incerc, ca ma gandesc la kilogramele care as putea sa le pierd, dar mi se pare prea brusca scaderea.
Nu stiu. Va las si pe voi sa va dati cu parerea.

Meniu:
MD: 50 gr de cas sau mozzarela, un ou sau 50 de gr de piept de pui si un castravete mic sau o rosie

Gustare 1 : un fruct

Pranz: 150 gr de piept de pui sau peste la gratar sau fiert, 150 gr de salata(rosie+castravete+salata verde+ulei de masline+lamaie), un iaurt cu 2% grasime(200 gr)

Gustare 2: un fruct

Cina: 200 gr salata cruditati(mar+telina+morcov), o braza fagaras 2% sau un iaurt 2% grasime


O seara buna tuturor si somnic usor
__________________
Eyes on me !
---------------------------------------------------------------
Jurnal Eirene

When nothing goes right....go left!