Subiect: Jurnal IuliaMP
View Single Post
  #232 (permalink)  
Vechi 29 oct 2011, 21:57:22
blum's Avatar
blum blum este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iun 2011
Locaţie: viena, Austria
Vârsta: 46
Dieta: Atkins
Date: 165cm, 76.5kg
Mesaje: 3.931
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 1.154 ori in 436 mesaje
Implicit Re: Jurnal IuliaMP

Citat:
Anterior postat de IuliaMP Vezi mesajul
Si eu ma gandeam c anu prea stiu unde sa va gasesc. Ma gandeam sa iti scriu un measj privat sau ceva...
Eu nu prea am timp, dar incerc sa intru in fiecare seara, daca se poate si sa imi trec meniul.
O saptamana au fost la mine in vizita fratele meu si cumnata mea si in saptamana aia am reusitsa ma ingras vreo 2.5 kg (am mancat de toate si mai ales prajituri), iar acum ma lupt sa revin la greutatea anterioara. Am zis eu ca o sa fie simplu, dar nu prea este caci nu mai am timp de mers pe jos, vremea e urata si nici chef de plimbarai nu mai am si perste toate, ieri / dupa cam o saptamana de dieta asa mai stricta/ am facut probabil o cadere de glicemie (probabil si pe fond de oboseala acumulata si dein cauza stresului) si nu mi-am revenit decat dupa ce am mancat bomboane si placinte.
Daca se mai anunta alte concursuri as vrea sa particip in continuare, caci pentru mine concursul s-a dovedit o metoda eficienta de a ma tine de treaba adica de dieta si ceva plimbari.
Tu ce faci! Cum merge dieta? Ce mai fac pruncii?
Tocmai ti-am admirat picturile si declar ca sunt incantatoare. Vreau si eu...
stresul, Iuly, stresul ti-a stricat planurile! incearca sa te linistesti si vei vedea ca merge treaba.
la mine, aceeasi problema: nu scad nici sa stau in cap am schimbat dieta, e toamna si am nevoie de vitamine ( nu preparate). ma simt extenuata, mata, cenusie ca toamna de afara. am inceput sa mananc legume multe si proaspete , sa vedem ce se intampla. pana acum am pus 800 g. in rest, cotidian, stres, si toate alea. ma bate gandul sa incerc cu ceva terapii, poate imi revin. masaje, yoga, terapie aroma sau cu lumini......habar n-am, ceva care sa ma ajute psihic
de intrat intru mai rar ca inainte, cum spuneam, ma doboara oboseala de toamna.abia reusesc sa-mi termin treaba peste zi. cat despre neamuri........oooooofffffffffffffffff...........e u tocmai astept neamuri cu probleme, mi-e groaza si-mi da o stare de neliniste, dar e familie!
__________________
I am not fat!God loved me so much that he decided to super size me

JURNAL BLUMhttp://forum.slabute.ro/jurnale-slab...blum-9312.html